niedziela 13 czerwca 2021

Antoniego, Gracji, Lucjana

11°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Mało radnych na Mszy Świętej. Groblica wytknął im unikanie kościoła

Mało radnych na Mszy Świętej. Groblica wytknął im unikanie kościoła
 

Rozpoczął się czas wakacji, czas relaksu i luzu. Także miejscy samorządowcy spotkali się niedawno na ostatniej, przedwakacyjnej sesji i wówczas radny Groblica nie omieszkał wspomnieć o tym, że obecni radni niestety swobodniej niż poprzednicy podchodzą do kwestii uczestniczenia w różnego rodzaju uroczystościach.

W czerwcu w wielu gminach obchodzono jubileusz 25-lecia samorządu terytorialnego. Stosowne uroczystości odbyły się również w Turku. Byli oraz obecni burmistrzowie i  radni spotkali się w „Barbórce”, by wspominać ćwierćwiecze prac na rzecz społeczności, uhonorować najbardziej zasłużonych itd. Wydarzenie to skłoniło radnego Groblicę do pewnej refleksji, którą nie omieszkał się podzielić z koleżankami i kolegami radnymi podczas przedwakacyjnej sesji Rady Miejskiej.

reklama

Takie spostrzeżenia mi się nasuwają, nachodzą mnie. Na spotkanie do klubu „Barbórka” byliśmy we frekwencji wręcz 100 %. W zaproszeniu było napisane, że będzie też Msza Święta, gdzie frekwencja nasza była w ilości 3 osób.  Nie moim zadaniem jest ocena, ale mogę powiedzieć, że w poprzedniej kadencji  frekwencje były o wiele wiele większe  – stwierdził radny Groblica, dając innym samorządowcom do myślenia.  – No islamiści no – rzucił ktoś z obserwatorów sesji.

Ja i pan przewodniczący Pakuła byliśmy w kościele i powiem tak - może jakby była lista obecności, to byłaby 100% frekwencja – dodał pół żartem burmistrz Antosik.

AW

Podobne artykuły

Uroczysta msza w intencji Strażaków Ochotników...

Uroczysta msza w intencji Strażaków Ochotników w...

31 maj.
Msza Święta w intencji Strażaków Ochotników już...

Msza Święta w intencji Strażaków Ochotników już 30...

25 maj.
Biskup Wiesław Mering zarażony koronawirusem....

Biskup Wiesław Mering zarażony koronawirusem....

20-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama