wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Mało radnych na Mszy Świętej. Groblica wytknął im unikanie kościoła

Mało radnych na Mszy Świętej. Groblica wytknął im unikanie kościoła
 

Rozpoczął się czas wakacji, czas relaksu i luzu. Także miejscy samorządowcy spotkali się niedawno na ostatniej, przedwakacyjnej sesji i wówczas radny Groblica nie omieszkał wspomnieć o tym, że obecni radni niestety swobodniej niż poprzednicy podchodzą do kwestii uczestniczenia w różnego rodzaju uroczystościach.

W czerwcu w wielu gminach obchodzono jubileusz 25-lecia samorządu terytorialnego. Stosowne uroczystości odbyły się również w Turku. Byli oraz obecni burmistrzowie i  radni spotkali się w „Barbórce”, by wspominać ćwierćwiecze prac na rzecz społeczności, uhonorować najbardziej zasłużonych itd. Wydarzenie to skłoniło radnego Groblicę do pewnej refleksji, którą nie omieszkał się podzielić z koleżankami i kolegami radnymi podczas przedwakacyjnej sesji Rady Miejskiej.

reklama

Takie spostrzeżenia mi się nasuwają, nachodzą mnie. Na spotkanie do klubu „Barbórka” byliśmy we frekwencji wręcz 100 %. W zaproszeniu było napisane, że będzie też Msza Święta, gdzie frekwencja nasza była w ilości 3 osób.  Nie moim zadaniem jest ocena, ale mogę powiedzieć, że w poprzedniej kadencji  frekwencje były o wiele wiele większe  – stwierdził radny Groblica, dając innym samorządowcom do myślenia.  – No islamiści no – rzucił ktoś z obserwatorów sesji.

Ja i pan przewodniczący Pakuła byliśmy w kościele i powiem tak - może jakby była lista obecności, to byłaby 100% frekwencja – dodał pół żartem burmistrz Antosik.

AW

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Czy czas rozliczyć polski...

Listy do redakcji: Czy czas rozliczyć polski Kościół?

24 maj.
Mieszkańcy idą na wojnę z DeVerisem. Żądają...

Mieszkańcy idą na wojnę z DeVerisem. Żądają...

05-12-2019
Nowa cena śmieci w prezencie na wakacje

Nowa cena śmieci w prezencie na wakacje

03-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama