niedziela 24 stycznia 2021

Felicji, Roberta, Sławy

reklama

Miejska Biblioteka z tytułem TEMPLUM LIBRI

Miejska Biblioteka z tytułem TEMPLUM LIBRI
 

Nie wszyscy wiedzą, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku zdobyła niedawno tytuł TEMPLUM LIBRI za serię wydawniczą Bibliotheca Turcoviana.

Tytuł ten nadawany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. To nie lada wyróżnienie w skali całego województwa, bowiem na jego obszarze znajduje się – jak podaje serwis Biblioteki Narodowej aż 700 bibliotek.

reklama

Jak mówi Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu wydawana przez naszą bibliotekę seria wydawnicza jest idealna do tworzenia kolekcji materiałów dotyczących Wielkopolski, które tworzą nasze dziedzictwo regionalno – kulturowe. Tym bardziej gratulujemy, że praca i zaangażowanie pracowników biblioteki zostały docenione.

Warto nadmienić także, że nasza biblioteka włączyła się do projektu: Cyfrowe Regionalia – Wielkopolska, który ma na celu poprawę dostępu do kultury oraz uczestnictwa w życiu kulturalnym na terenach wiejskich i wiejsko – miejskich poprzez modernizację i budowę infrastruktury bibliotecznej oraz digitalizację zasobów polskich muzeów, bibliotek i archiwów.

Jako wydawca książek Miejska Biblioteka Publiczna zgłosiła do projektu 10 tytułów książek wydanych w serii „Bibliotheca Turcoviana", których nakład został wyczerpany lub jest już na wyczerpaniu.

reklama

Źródło: miastoturek.pl

Miejska Biblioteka z tytułem TEMPLUM LIBRI

Podobne artykuły

Odbierz wyprawkę dla przedszkolaka

Odbierz wyprawkę dla przedszkolaka

19 st.
Cyfrowe nowości w Malanowskiej Bibliotece

Cyfrowe nowości w Malanowskiej Bibliotece

5 st.
Biblioteka zakończyła projekt

Biblioteka zakończyła projekt "Misja: biblioteka...

1 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama