piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Komunikacja miejska ruszy w październiku. Na próbę

Komunikacja miejska ruszy w październiku. Na próbę - foto: freeimages.com / Niels Rameckers
foto: freeimages.com / Niels Rameckers 

X sesja Rady Miejskiej za nami. Obrady przyniosły ze sobą dobre wieści dla osób, które nie korzystają z własnych aut. Władze Turku planują uruchomienie komunikacji miejskiej, póki co na próbny okres dwóch miesięcy (październik i listopad). Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 7 000  zł miesięcznie. – Cel który chcemy osiągnąć, wprowadzając komunikację jest następujący - określenie, jakie jest faktyczne zapotrzebowanie na te usługi – mówi wiceburmistrz Czerwiński.

Według wstępnych założeń autobus miałby wyruszać w drogę dwa razy – o godz. 8:15 oraz o 10:30. Pojazd pojawiałby się m.in. na dworcu, os. Górniczym, w Korytkowie, przy ul. Legionów Polskich, ponownie na dworcu, przy ZST, na ul. Kaliskiej, by dotrzeć do Muchlina, Obrzębina i dojechać finalnie do cmentarza w Słodkowie. Kursy powrotne ze Słodkowa rozpoczynałyby się o godz. 9:30 i 12:00.

reklama

Władze Turku przeprowadziły rozmowy z podmiotami, które mogłyby się podjąć organizacji komunikacji miejskiej. Okazało się, że jedynym poważnie zainteresowanym przedsiębiorstwem był turkowski PKS. Jak zatem wyglądają kwestie finansowe? To dokładnie wyjaśnił wiceburmistrz Czerwiński: – Robimy to na zasadzie zakupu usług od PKS. Mówimy o 68 km dziennie. Na dzień dzisiejszy ta cena jest 3,50 zł za kilometr. Zapłacimy około 7 000 zł miesięcznie. Jeszcze właściciel tego samochodu będzie mógł pobierać swoje bilety. Będzie to 2,50 zł za bilet.

Po 2 miesiącach władze dokonają analizy efektów przedsięwzięcia i ocenią, czy komunikacja ma działać dalej, a może autobus będzie "woził powietrze" i zasadne będzie zakończenie tego eksperymentu.

AW

Podobne artykuły

Przewoźnicy działający na terenie miasta i...

Przewoźnicy działający na terenie miasta i powiatu...

16 mrz.
Jak długo kurier dostarcza przesyłkę?

Jak długo kurier dostarcza przesyłkę?

12 mrz.
Wideo: Wypadek autobusu z dziećmi w Kaczkach...

Wideo: Wypadek autobusu z dziećmi w Kaczkach...

11 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama