niedziela 19 stycznia 2020

Erwiny, Henryka, Mariusza

reklama

Zgłoś swój pomysł na park

Zgłoś swój pomysł na park
 

Burmistrz Miasta Turek powołał zespół ds. rewitalizacji parku miejskiego im. Żerminy Składkowskiej oraz terenu zieleni położonego przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zadaniem zespołu jest określenie koncepcji i zakresu prac, mających doprowadzić do ożywienia tej części naszego miasta. Swoje pomysły mogą zgłaszać również mieszkańcy.

Lata świetności park miejski im. Żerminy Składkowskiej ma już za sobą. Podobnie jak park do niedawna zwany „dzikim ogrodem”, a od tygodnia im. Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej. Tereny te nie zachęcają do spędzania tam wolnego czasu, zaś oczekiwania mieszkańców w tym zakresie się zwiększają. Dlatego burmistrz Romuald Antosik powołał zespół ds. rewitalizacji parku miejskiego im. Żerminy Składkowskiej oraz terenu zieleni położonego przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zespół ma stworzyć koncepcję i zakres rzeczowy prac w ramach rewitalizacji oraz przygotować Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia dotyczącą opracowania dokumentacji w tym zakresie.

reklama

Koncepcja ma obejmować zagadnienia związane ze sportem i rekreacją, kulturą, dziećmi, gastronomią, stawem, infrastrukturą techniczną, bezpieczeństwem, ptakami, psami i dendrologią. Ponadto projekt musi być zgodny z wytycznymi Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, gdyż Miasto Turek ma zamiar ubiegać się o dofinansowanie na ten cel z funduszy unijnych. Zespół pracuje, jednak swój głos w rewitalizacji terenów zielonych mogą mieć również mieszkańcy.

Dlatego zwracamy się do turkowian o zgłaszanie pomysłów na parki. Chcemy dowiedzieć się, co mieszkańcy widzieliby w Parku Miejskim im. Żerminy Składkowskiej i w parku im. Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej. W jaki sposób najchętniej chcieliby spędzać czas na terenach zielonych, co w tym celu powinno tam powstać. Propozycje można przesyłać na adres promocja@miastoturek.pl. Być może któraś z nich zostanie zrealizowana.

Anna Michalak
inspektor ds. promocji miasta, komunikacji społecznej i mediów
Wydział Strategii i Rozwoju
Urząd Miejski w Turku

Podobne artykuły

Malanów: Salwy z karabinów, walka, płomienie....

Malanów: Salwy z karabinów, walka, płomienie....

04-11-2018
Turkowianie przebiegli 2193 km na 100-lecie...

Turkowianie przebiegli 2193 km na 100-lecie...

15-08-2018
Marszałek z wizytą w Turku

Marszałek z wizytą w Turku

15-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama