środa 26 czerwca 2019

Jana, Pauliny, Rudolfiny

reklama

Grecki teatr w Gimnazjum nr 2

Grecki teatr w Gimnazjum nr 2
 

Jest piątek, 20.11.2105 r. Lekcja historii. Czy coś ciekawego dla uczniów może wydarzyć się w dniu, w którym odlicza się godziny do wolnego? W naszym gimnazjum – owszem.

Oto kolejna odsłona lekcji związanej z wierzeniami starożytnych Greków. Wydawać by się mogło, że nic nowego nie można wnieść w prezentację wybranego mitu, tymczasem uczennice z klasy I c bardzo poważnie podeszły do zadania. Zadbały o scenografię i rekwizyty (mimo ograniczonych możliwości) oraz o odpowiednią obsadę aktorską. Następnie stopniowo wprowadziły pozostałych uczniów, stanowiących widownię, w czasy mitycznych bogów rządzących światem w starożytności.

reklama

Podczas samego występu dziewczyny wczuły się w role. Nie przeszkadzało im to, że aktorami powinni być mężczyźni. Szczególnie nowatorsko przedstawiły funkcję chórku greckiego, łącząc nowoczesność śpiewu z tradycją słowa.

Jednakże najcenniejszą wartością było swoiste „przemycenie” wielu informacji charakteryzujących grecki teatr. Przemówienie „Eurypidesa” wprowadzającego w klimat swej sztuki, spokojnie mógł zastąpić wykład nauczyciela, a przy tym był bez wątpienia ciekawszą formą przekazywania wiedzy dla uczniów. Możemy się cieszyć, że rosną nam zdolne aktorki.

Anna Maćczak

Podobne artykuły

Sukces olimpijski uczniów I LO

Sukces olimpijski uczniów I LO

10 czerw.
Wideo: Drzwi otwarte w Kościele...

Wideo: Drzwi otwarte w Kościele...

5 maj.
Nasza historia: Historia Ochotniczej Straży...

Nasza historia: Historia Ochotniczej Straży Pożarnej...

24 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama