poniedziałek 10 grudnia 2018

Danieli, Bohdana, Julii

reklama

Grecki teatr w Gimnazjum nr 2

Grecki teatr w Gimnazjum nr 2
 

Jest piątek, 20.11.2105 r. Lekcja historii. Czy coś ciekawego dla uczniów może wydarzyć się w dniu, w którym odlicza się godziny do wolnego? W naszym gimnazjum – owszem.

Oto kolejna odsłona lekcji związanej z wierzeniami starożytnych Greków. Wydawać by się mogło, że nic nowego nie można wnieść w prezentację wybranego mitu, tymczasem uczennice z klasy I c bardzo poważnie podeszły do zadania. Zadbały o scenografię i rekwizyty (mimo ograniczonych możliwości) oraz o odpowiednią obsadę aktorską. Następnie stopniowo wprowadziły pozostałych uczniów, stanowiących widownię, w czasy mitycznych bogów rządzących światem w starożytności.

reklama

Podczas samego występu dziewczyny wczuły się w role. Nie przeszkadzało im to, że aktorami powinni być mężczyźni. Szczególnie nowatorsko przedstawiły funkcję chórku greckiego, łącząc nowoczesność śpiewu z tradycją słowa.

Jednakże najcenniejszą wartością było swoiste „przemycenie” wielu informacji charakteryzujących grecki teatr. Przemówienie „Eurypidesa” wprowadzającego w klimat swej sztuki, spokojnie mógł zastąpić wykład nauczyciela, a przy tym był bez wątpienia ciekawszą formą przekazywania wiedzy dla uczniów. Możemy się cieszyć, że rosną nam zdolne aktorki.

Anna Maćczak

Podobne artykuły

Kawęczyn: Młodzież zna losy przodków

Kawęczyn: Młodzież zna losy przodków

29 czerw.
Nie skacz do wody!!!

Nie skacz do wody!!!

6 czerw.
Wideo: Zabawa w kowboi i astronomów czyli Noc...

Wideo: Zabawa w kowboi i astronomów czyli Noc Muzeów...

21 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama