wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Gozdalik Wolontariuszem Roku 2015

Gozdalik Wolontariuszem Roku 2015
 

Wolontariusze to ludzie otwartych serc, wrażliwi na potrzeby innych. Niczego nie oczekując w zamian, poświęcają swój czas i obdarowują troską tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Taki jest właśnie uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Miłosz Gozdalik, zwycięzca tegorocznego konkursu o tytuł "Wolontariusz Roku 2015".

Dobroczynna działalność tych wyjątkowych ludzi zasługuje na wielkie uznanie, dlatego też od 2006 roku, corocznie przyznawane jest wyróżnienie osobie zaangażowanej w pomoc na rzecz innych.

reklama

Tegoroczny tytuł Wolontariusza Roku mieli szansę otrzymać: Dariusz Jasiakiewicz zgłoszony przez Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii oddział w Turku, Miłosz Gozdalik, zgłoszony przez Centrum Wolontariatu i Organizacjii Pozarządowych w Turku i Natalia Wojdziak - wolontariuszka zgłoszona przez Stowarzyszenie "Przystań".

Zgromadzeni wolontariusze, mogli poczuć się dumnie po słowach uznania, wygłoszonych przez burmistrza Romualda Antosika i ks. Pawła Zalewskiego. Za pomoc i poświęcenie dziękowały im także osoby niepełnosprawne, dla których wizyta wolontariuszy w ich własnym domu to dodatkowe wsparcie.

Oczywiście Wolontariusz Roku mógł być tylko jeden i zdaniem kapituły konkursowej został nim Miłosz Gozdalik, uczeń III klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

reklama

Miłosz jest młodym, ale niezwykle dojrzałym wolontariuszem. W turkowskim szpitalu pomaga osobom starszym i przewlekle chorym. W czynny sposób uczestniczy też w akcji Szlachetnej Paczki i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponadto bierze udział w wydarzeniach okolicznościowych. Chęcią niesienia pomocy "zaraża" młodzież i pozytywnie wpływa na swoich rówieśników.
Tak dojrzała młodzież to wzór godny naśladowania.

Gracjan Oblizajek

Podobne artykuły

Wideo: Pompowali dla Kingi - uzbierali niecałe...

Wideo: Pompowali dla Kingi - uzbierali niecałe 5...

18 lip.
Trzeba walczyć dalej - kontynuacja zbiórki dla...

Trzeba walczyć dalej - kontynuacja zbiórki dla...

16 lip.
Razem przeciwko nowotworowi - licytacje dla...

Razem przeciwko nowotworowi - licytacje dla Konrada

11 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama