niedziela 09 sierpnia 2020

Klary, Romana, Rozyny

reklama

Wywołały uśmiech na twarzach dzieci Szpitala Onkologicznego w Poznaniu

Wywołały uśmiech na twarzach dzieci Szpitala Onkologicznego w Poznaniu
 

Dzieci Szpitala Onkologicznego w Poznaniu mogły choć na kilka chwil zapomnieć o problemach z którymi zmagają się na co dzień. Studentki, które przyjechały do Polski na studia w ramach projektu SocialErasmus i Erasmus+, w kreskówkowych strojach odwiedziły dzieci przebywające w szpitalu. Ta dobroduszna wizyta była nadzwyczajna jeszcze z jednego powodu.

ESN UAM Poznań to lokalna sekcja ogólnoeuropejskiej organizacji studenckiej Erasmus Student Network działająca przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dzięki niej zagraniczni studenci przybywający na studia do Poznania mogą liczyć na pomoc i opiekę, a także na organizację czasu wolnego.

reklama

Do grupy projektowej SocialErasmus, zajmującej się promowaniem postawy społecznej wśród młodych ludzi, którzy uczestniczą w wymianie studenckiej należy Andżelika Grzeszkiewicz, dawniej licealistka I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, dziś studentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dokładnie tydzień temu, w środę, Andżelika wraz z pięcioma Hiszpankami i jedną Włoszką, wybrały się do Szpitala Onkologicznego dla Dzieci, znajdującego się przy ulicy Szpitalnej w Poznaniu. Przygotowały dla dzieci rekwizyty potrzebne do stworzenia świątecznych dekoracji, wręczyły słodycze i upominki. Smaczku całemu wydarzeniu dodały kreskówkowe stroje, w które przebrały się dziewczyny.

Były to stroje wypożyczone dzięki uprzejmości Jacka Sulkowskiego z turkowskiego stowarzyszenia "Przystań". Stroje sprawiły, że dzieci odwiedził Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Tygrysek, a nawet pirat! Dzieci były niezmiernie zaskoczone i z zaciekawieniem przyglądały się kreskówkowym postaciom.

reklama

Jestem bardzo wdzięczna Panu Jackowi za pomoc. Te stroje wywołały uśmiech na twarzy każdego z dziecka - dodaje Andżelika.

go

Podobne artykuły

1% dla Turku: Stowarzyszenie

1% dla Turku: Stowarzyszenie "Przystań"

25 lt.
Magia Świąt: Korowód zwieńczył pracę Fabryki...

Magia Świąt: Korowód zwieńczył pracę Fabryki Św....

15-12-2019
Ruszyła tegoroczna Magia Świąt. Kiermasz,...

Ruszyła tegoroczna Magia Świąt. Kiermasz, Fabryka...

14-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama