czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Pogotowie św. Mikołaja w licealnej auli

Pogotowie św. Mikołaja w licealnej auli
 

Licealiści z Liceum Ogólnokształcącego w Turku wykazali niezwykłą dojrzałość i troskę wobec najmłodszych. W ubiegłą środę w ramach akcji "Pogotowie św. Mikołaja" uczniowie liceum przygotowali dla dzieci zabawne przedstawienie i liczne konkursy.

O prawdziwie świąteczną atmosferę zadbał Mikołaj i Śnieżynka, zapraszali dzieci na scenę zachęcając je do wspólnej zabawy. Paczki podarowane dzieciom były owocem pracy uczniów, którzy w ramach wolontariatu zbierali żywność, by później móc ją zapakować i podarować dzieciom.

reklama

Liceum zorganizowało zbiórkę przy współpracy z Bankiem Żywności, osobami odpowiedzialnymi był Zbigniew Ryczyński i Katarzyna Małachowska. Zbiórka żywności odbyła się 4-6 grudnia, zebrano 2051kg żywności co dało w sumie 692 gotowe paczki. 16 grudnia Samorząd Szkolny na czele Przewodniczącego Amadeusza Dzikowskiego przygotował jasełka dla dzieci. Podczas imprezy zostało rozdane 250 paczek, ponadto paczki zostały również przekazane do TPD Gminy Wiejskiej Turek, Rodzinnego Domu Dziecka w Ogorzelczynie, Regionalnego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Turku oraz do odbiorców indywidualnych wskazanych przez Bank Żywności w Koninie.

W całej akcji uczestniczyło 125 wolontariuszy - uczniów I LO w Turku i Gimnazjum nr 1 w Turku. Szczególne podziękowania należą się wszystkim darczyńcom, którzy w trakcie zbiórki w sklepach, przekazali produkty żywnościowe wolontariuszom Pogotowia Świętego Mikołaja, a także warto podziękować placówkom handlowym, które wyraziły zgodę na zbiórkę żywności.

go

Podobne artykuły

Świetna zabawa podczas niedzielnego Balu...

Świetna zabawa podczas niedzielnego Balu...

20 st.
Inauguracja Szlachetnej Paczki 2019

Inauguracja Szlachetnej Paczki 2019

16-11-2019
Loteria fantowa, pokazy, konkursy i regionalne...

Loteria fantowa, pokazy, konkursy i regionalne...

14-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama