poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

14°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Groblica chce doświetlić "zebry"

Groblica chce doświetlić
 

W ostatnich tygodniach lokalni kierowcy udowodnili, że potrafią uderzyć nawet w osobę przechodzącą prawidłowo przez „pasy”. Co zrobić, by do takich wypadków nie dochodziło? Zdaniem radnego Groblicy w rejonie przejścia dla pieszych musi być po prostu jaśniej.

Radny Groblica zabrał głos w tej sprawie podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Turku. Samorządowiec wspominał, że nie tak dawno kierowcy samochodów potrącili pieszych w Turku na ul. Uniejowskiej, czy też w Kowalach Pańskich. Na ul. Konińskiej doszło z kolei do potrącenia ze skutkiem śmiertelnym.

reklama

Proponuję doświetlić w naszym mieście przejścia dla pieszych, na razie te najbardziej uczęszczane. Przykładem niech będzie przejście na al. Solidarności, nieopodal mleczarni. Mamy tam dwie lampy ledowe, świecące nad samym przejściem. (…) Należy się pochylić nad tym problemem panie burmistrzu, odsunąć wszelkie polityczne podziały i zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. O tej porze roku, gdy jest zmrok, gdy są opady, dochodzi często do wypadków z udziałem pieszych. Takie oświetlenie poprawi ich bezpieczeństwo – stwierdził radny.

Jak zauważył radny Groblica, władze Turku mogłyby doświetlić „zebry” sięgając np. po środki zewnętrze, które można zdobyć ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020.

AW

Podobne artykuły

Wymiana oświetlenia ulicznego na terenie Turku....

Wymiana oświetlenia ulicznego na terenie Turku....

5 sierp.
Russocice: Mrok na cmentarzu oburza sołtysa....

Russocice: Mrok na cmentarzu oburza sołtysa. "Ludzie...

13-02-2018
Turek: Przejeżdżała rowerem przez

Turek: Przejeżdżała rowerem przez "pasy". Potrącił...

17-07-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama