czwartek 13 czerwca 2024

Antoniego, Gracji, Lucjana

reklama

Pomachaj kierowcy i bezpiecznie przejdź na drugą stronę ulicy. Policyjna akcja przy szkołach w Turku

Pomachaj kierowcy i bezpiecznie przejdź na drugą stronę ulicy. Policyjna akcja przy szkołach w Turku  - fot.: KPP w Turku
fot.: KPP w Turku 

Pośpiech, roztargnienie, brak wyobraźni oraz wzajemnego zrozumienia doprowadza do wielu nieszczęść i tragedii na drogach, niestety nawet w rejonie przejść dla pieszych. Zdarza się, że kierowca, szczególnie pojazdu ciężarowego nie dostrzeże pieszego, który znajduje się w tak zwanym „martwym polu”. Zwracanie na siebie uwagi w relacji pieszy – kierowca ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, zwłaszcza najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dlatego turkowscy policjanci kolejny raz włączyli się do akcji „Pomachaj kierowcy”.

Przez cały ubiegły tydzień o jednakowej godzinie, policjanci wraz z dziećmi, zwracali na siebie uwagę kierowców poprzez gest machania ręką w czasie przechodzenia przez drogę. Akcję prowadzono na przejściach dla pieszych przy szkołach, gdzie natężenie ruchu pojazdów, szczególnie w godzinach porannych i popołudniowych, jest bardzo duże.

reklama

Podczas akcji policjanci tłumaczyli dzieciom zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnię i przypominali, że mimo iż pieszy ma na przejściu pierwszeństwo, to widząc nadjeżdżający samochód powinniśmy upewnić się, że kierowca nas widzi i bezpiecznie zatrzyma pojazd. W takich przypadkach bardzo ważne jest nawiązanie kontaktu wzrokowego i wyraźne pokazanie kierowcy, że chcemy przejść na drugą stronę. W przypadku najmłodszych podniesienie ręki do góry zwiększy ich widoczność wśród kierujących pojazdami, a pomachanie uniesioną ręką to także sympatyczny gest w stronę kierujących pojazdami.

A Ty kierowco, widząc dzieci machające do Ciebie odwdzięcz się tym samym. Będzie nie tylko bezpieczniej, ale także sympatyczniej!

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: KPP w Turku2
fot.: KPP w Turku3
fot.: KPP w Turku4
Podobne artykuły
Myślała, że wygra 4 tysiące, a straciła 2!...

Myślała, że wygra 4 tysiące, a straciła 2! Mieszkanka powiatu...

5 mrz.
Turkowska Policja apeluje: Nie chcesz płacić,...

Turkowska Policja apeluje: Nie chcesz płacić, zapnij pasy!

16 lt.
Policjanci apelują o przestrzeganie...

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów. Kolejny kierowca z...

23 st.
Za nic miał zimę i przepisy! 60-letni pirat...

Za nic miał zimę i przepisy! 60-letni pirat drogowy pędził przez...

20 st.
Prewencja dla babci i dziadka. Seniorzy na...

Prewencja dla babci i dziadka. Seniorzy na spotkaniu z policją

17 st.
Z ostatniej chwili!!! Sylwestrowe roszady w...

Z ostatniej chwili!!! Sylwestrowe roszady w Turku. Wspólna zabawa...

29-12-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama