środa 27 stycznia 2021

Anieli, Juliana, Przemysława

reklama

Komendant PSP w Turku zakończył służbę w straży

Komendant PSP w Turku zakończył służbę w straży
 

22 styczeń był szczególnym dniem dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Tego dnia st. bryg. Leonard Soja po 25 latach pełnienia służby, decyzją Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP został odwołany z pełnionej funkcji.

St. bryg. Leonard Soja w 1982 roku rozpoczął naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. W roku 1987 został  skierowany do pracy w Turku, miasta, którego zupełnie nie znał,do Komendy Rejonowej, jako oficer ds. prewencji. Tak zaczęła się jego przygoda ze strażą pożarną. W 1991 roku został powołany na stanowisku Komendanta Rejonowego Straży Pożarnej w Turku. Nie było to dla niego łatwym zadaniem, albowiem pomimo dużej wiedzy teoretycznej jako młodemu oficerowi brakowało mu w tym zakresie doświadczenia. Przez cały okres sprawowania funkcji Komendanta jego myśli skłaniały się ku wybudowaniu nowej strażnicy. Dążąc do tego i mogąc liczyć na pomoc wielu zaangażowanych i oddanych ludzi udało się zapewnić strażnicę na miarę XXI wieku, która rozpoczęła swoją aktywność 6 grudnia 2013 roku.

reklama

W stronę komendanta padło wiele ciepłych, życzliwych słów i podziękowań za wszystko co zrobił dla bezpieczeństwa powiatu tureckiego i województwa wielkopolskiego. Miłym gestem było wręczenie do rąk komendanta wielu prezentów nawiązujących do jego wieloletniej służby. Były to m.in. miniatura wozu strażackiego „Jelcz” z dawnych lat, obraz turkowskiej jednostki, portret komendanta i inne pamiątki.

go

Podobne artykuły

Nasza historia: Historia Ochotniczej Straży...

Nasza historia: Historia Ochotniczej Straży Pożarnej...

04-05-2020
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla jednostki...

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla jednostki OSP...

22-08-2019
Turek: Biblioteczny piknik z sieciakami!

Turek: Biblioteczny piknik z sieciakami!

03-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama