czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Debatowali nad końcem funkcjonowania kopalni

Wideo: Debatowali nad końcem funkcjonowania kopalni - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

3 lutego 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Turku odbyło się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych i wójtów gmin kopalnianych z przedstawicielami zarządu kopalni.

Inicjatorem spotkania był Poseł Ryszard Bartosik, który powołał spotkanie w celu rozmów dotyczących dalszego funkcjonowania kopalni na terenie Powiatu Tureckiego. Zdaniem Posła Ryszarda Bartosika jak i związkowców i samorządowców dotychczasowe informacje nie są dla nich wystarczające.

reklama

Przedstawiciele związków zawodowych działających w kopalni twierdzą również, że decyzja o zamknięciu Koźmina jest nieuzasadniona.

Sławomir Sykucki w swojej wypowiedzi wskazywał na nieopłacalność wydobywania węgla i produkcji energii odnosząc się do cen jakie dyktuje rynek energetyczny. Wspomniał, że generalnie nie ma środków finansowych, które dałyby możliwość dalszego czekania, a zatem podejmowane decyzje są konieczne.

Jako oponent zaciętą dyskusję prowadził Paweł Dzikowski z MZZ Kadry Kopalni Adamów, głównym zarzutem padającym w stronę zarządu był brak dobrej woli, aby kompleks energetyczno – paliwowy, który występuje na terenie Powiatu Tureckiego mógł funkcjonować. Po rozmowach przeprowadzonych w Ministerstwie Środowiska wynikało, że są szanse, aby elektrownia działała dłużej niż do końca 2017 roku, sugerując, że wystarczyłoby porozumienie i dostosowanie pracy firm do unijnych dyrektyw.

foto: M. Derucki2
foto: M. Derucki3
foto: M. Derucki4
foto: M. Derucki5
foto: M. Derucki6

Podobne artykuły

Brudzew. Wszystkie drogi prowadzą do Kolnicy....

Brudzew. Wszystkie drogi prowadzą do Kolnicy. Ponad...

12 czerw.
Przykona. Obok wiatraków powstaje farma...

Przykona. Obok wiatraków powstaje farma...

15-09-2021
KWB Adamów przechodzi do historii. ZE PAK...

KWB Adamów przechodzi do historii. ZE PAK zdecydował...

04-08-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama