środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Debatowali nad końcem funkcjonowania kopalni

Wideo: Debatowali nad końcem funkcjonowania kopalni - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

3 lutego 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Turku odbyło się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych i wójtów gmin kopalnianych z przedstawicielami zarządu kopalni.

Inicjatorem spotkania był Poseł Ryszard Bartosik, który powołał spotkanie w celu rozmów dotyczących dalszego funkcjonowania kopalni na terenie Powiatu Tureckiego. Zdaniem Posła Ryszarda Bartosika jak i związkowców i samorządowców dotychczasowe informacje nie są dla nich wystarczające.

reklama

Przedstawiciele związków zawodowych działających w kopalni twierdzą również, że decyzja o zamknięciu Koźmina jest nieuzasadniona.

Sławomir Sykucki w swojej wypowiedzi wskazywał na nieopłacalność wydobywania węgla i produkcji energii odnosząc się do cen jakie dyktuje rynek energetyczny. Wspomniał, że generalnie nie ma środków finansowych, które dałyby możliwość dalszego czekania, a zatem podejmowane decyzje są konieczne.

Jako oponent zaciętą dyskusję prowadził Paweł Dzikowski z MZZ Kadry Kopalni Adamów, głównym zarzutem padającym w stronę zarządu był brak dobrej woli, aby kompleks energetyczno – paliwowy, który występuje na terenie Powiatu Tureckiego mógł funkcjonować. Po rozmowach przeprowadzonych w Ministerstwie Środowiska wynikało, że są szanse, aby elektrownia działała dłużej niż do końca 2017 roku, sugerując, że wystarczyłoby porozumienie i dostosowanie pracy firm do unijnych dyrektyw.

Podobne artykuły

Przykona. Obok wiatraków powstaje farma...

Przykona. Obok wiatraków powstaje farma...

15 wrz.
KWB Adamów przechodzi do historii. ZE PAK...

KWB Adamów przechodzi do historii. ZE PAK zdecydował...

04-08-2020
Urząd Pracy w Turku przygotowuje się na...

Urząd Pracy w Turku przygotowuje się na zwolnienia...

29-07-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama