środa 26 czerwca 2019

Jana, Pauliny, Rudolfiny

reklama

G2 i SP1 wspólnie obchodzą 1050 rocznicę Chrztu Polski

G2 i SP1 wspólnie obchodzą 1050 rocznicę Chrztu Polski
 

Dnia 18 lutego 2015r. w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Gimnazjaliści z „Dwójki” i uczniowie klasy V c Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku wspólnie obchodzili Jubileusz Chrztu Polski.

Inscenizację przygotowali piątoklasiści, a dekoracje do przedstawienia młodzież gimnazjum. Obejrzeliśmy przepiękny spektakl, który przeniósł nas w przeszłość, aż do początków państwa polskiego.

reklama

To niezwykłe wydarzenie historyczne przedstawione przez  „małych” aktorów  na długo pozostanie w naszej pamięci. Uczniowie „podstawówki” zwiedzili także szkołę i całe zaplecze gimnazjum. Odwiedzili także pana dyrektora Piotra Bińkowskiego i w radosnych nastrojach powrócili do swojej szkoły. Liczymy na dalszą współpracę.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Sukces olimpijski uczniów I LO

Sukces olimpijski uczniów I LO

10 czerw.
Wideo: Drzwi otwarte w Kościele...

Wideo: Drzwi otwarte w Kościele...

5 maj.
Nasza historia: Historia Ochotniczej Straży...

Nasza historia: Historia Ochotniczej Straży Pożarnej...

24 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama