czwartek 16 lipca 2020

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

Od Przystani, po koniński bulwar. Fabryka Chmur sukcesem artystów z Synergy Art

Od Przystani, po koniński bulwar. Fabryka Chmur sukcesem artystów z Synergy Art
 

Wyczerpujące treningi, próby do późnych godzin nocnych i świąteczna atmosfera z Mikołajem na czele. Tak wyglądał grudzień w Przystani. Właśnie tutaj, w Turku grupa fireshow Synergy Art z Cosmobox w pocie czoła ćwiczyła do późna w nocy, by choreografia z ich udziałem zapierała dech w piersiach widzów. Minęły niemal cztery miesiące od chwili kiedy o tym pisaliśmy. Kilka dni temu o spektaklu do którego przygotowywali się w murach Przystani pisano na łamach wielkopolskich portali internetowych.

Spektakl Fabryka Chmur w wykonaniu grupy Synergy Art, była niezwykłym pokazem ognia i widowiska pirotechnicznego. Trudne do okiełznania połączenie okazało się strzałem w dziesiątkę i spektakl w mgnieniu oka ożywił koniński bulwar. Był to pierwszy tego typu projekt w Polsce zrealizowany przy udziale performerów z całego kraju. W tej historii należałoby wspomnieć o roli Jacka Sulkowskiego ze Stowarzyszenia Przystań. Jacek działając zgodnie z ideą Przystani okazał wsparcie młodym, utalentowanym ludziom, nie mając zastrzeżeń do tego, że nie byli mieszkańcami naszego miasta. Udostępnił grupie salę Przystani, po to, by mogli nawet w nocy szlifować swoje umiejętności. Zadbał w tym czasie o świąteczną i rodzinną atmosferę, sprawiając artystom ćwiczącym z dala od swoich domów wiele radości.

reklama

Zaangażowanie Jacka nie skończyło się tylko na udostępnieniu grupie przestrzeni do ćwiczeń. W sobotę, dzień przed spektaklem Jacek Sulkowski pojawił się, także na ich próbie generalnej, dopinając na ostatni guzik elementy narracji całego spektaklu. Natomiast w niedzielę, w dzień spektaklu swoim głosem poprowadził całe wydarzenie. Jak przyznał założyciel grupy Dawid Wieczorkowski, gdyby nie pomoc ze strony Przystani premiera spektaklu odbyłaby się z wielomiesięcznym opóźnieniem, a nawet mogłoby zdarzyć się tak, że cały projekt nie doszedłby do skutku.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć firma Cosmobox planuje w przyszłości zrealizować również projekt w naszym mieście, warto więc śledzić ich fanpage na facebooku, bo być może niespodziewanie pojawi się zapowiedź o wizycie w Turku.

go

Podobne artykuły

1% dla Turku: Stowarzyszenie

1% dla Turku: Stowarzyszenie "Przystań"

25 lt.
Magia Świąt: Korowód zwieńczył pracę Fabryki...

Magia Świąt: Korowód zwieńczył pracę Fabryki Św....

15-12-2019
Ruszyła tegoroczna Magia Świąt. Kiermasz,...

Ruszyła tegoroczna Magia Świąt. Kiermasz, Fabryka...

14-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama