piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Jajka w budynku, zamiast w rynku

Jajka w budynku, zamiast w  rynku
 

Plenerowe działania artystyczne Miejskiego Domu Kultury w Turku, czyli zapowiadane od piątku na naszym portalu Warsztaty z Jajem, były dowodem na to, że odrobina szczęścia zastąpić może nieudane działania promocyjne. 

Zapowiadanym miejscem Warsztatów z Jajem był turkowski rynek. Prawdopodobnie organizatorzy chcieli powtórzyć ubiegłoroczny sukces organizowanego przez Przystań wspólnego ubierania choinki. Tak czy inaczej wydarzenie odbyło się w murach Miejskiego Domu Kultury w Turku. Wprowadziło to niemałe zdezorientowanie wśród osób kierujących się w rynek, co można było usłyszeć w ich opiniach po późniejszym przybyciu we właściwe miejsce.

reklama

Na plakatach informacyjnych, drobnym druczkiem zawarta była informacja o ewentualnym przeniesieniu imprezy w przypadku niekorzystnej zmiany pogody. Nie możemy jednak mówić tu o jej przeniesieniu, dlatego że warsztaty nawet się tam nie rozpoczęły. Nie możemy również mówić o niekorzystnej pogodzie, która tuż po rozpoczęciu warsztatów uraczyła nas słońcem i bezchmurnym niebem. Zdaniem organizatorów wydarzenia, pomimo słońca było zbyt chłodno na rozpoczęcie wydarzenia w plenerze. Nasuwa się w tym miejscu pytanie czy zapowiadając plenerowe działania artystyczne brano pod uwagę średnie temperatury występujące w połowie marca.

Na wydarzenie przybyło wiele rodzin, co w konfrontacji z jego nadzwyczaj marną promocją było niemałym zaskoczeniem, także dla samych organizatorów, którzy zawiedzeni początkową ilością przybyłych osób, próbowali dowiedzieć się czy znajdują się oni na Placu Wojska Polskiego w Rynku.

Podsumowując, Warsztaty z Jajem udały się, choć znacząca część osób dotarła na nie dopiero po niedzielnej mszy. Pozostał natomiast niesmak kolejnego nieumiejętnie zorganizowanego wydarzenia pod względem rozgłosu. Minął ponad rok od powołania wiceburmistrza Jerzego Kurzawy odpowiedzialnego za działania społeczne i oświatowe, ale do tej pory trudno mówić o postępach w zmianie funkcjonowania turkowskiego Miejskiego Domu Kultury. Brakuje też pewnej świeżości, nowych pomysłów i zaangażowania.

go

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Podobne artykuły

Będzie się działo - konkurs na inicjatywy...

Będzie się działo - konkurs na inicjatywy...

30 czerw.
Wyjątkowa frekwencja w Wielkanocnym Emausie w...

Wyjątkowa frekwencja w Wielkanocnym Emausie w gminie...

18 kw.
Najpiękniejsze palmy i pisanki we Władysławowie

Najpiękniejsze palmy i pisanki we Władysławowie

16 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama