sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

57 aktorów zaprezentowało wydarzenia paschalne

57 aktorów zaprezentowało wydarzenia paschalne
 

W niedzielę (tj. 20.03) w parafii NSPJ w Turku po raz drugi odbyło się przedstawienie Męki Pańskiej w wykonaniu dorosłych aktorów. Przedstawili oni sceny z życia Jezusa Chrystusa począwszy od narodzin, aż do finalnego wydarzenia jakim była męka, śmierć i zmartwychwstanie.

Niedzielne przedstawienie zaprezentowało 57 aktorów przygotowujących się na to od miesiąca. Męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa to zwykle koniec przedstawień pasyjnych, ale w tym roku – Roku Miłosierdzia w Misterium zaprezentowano jeszcze jeden aspekt, a mianowicie Miłosierny Jezus ukazał zebranym swoje serce przeprowadzając przez bramę miłosierdzia świętych i zbawionych, a także zapraszając zebranych do przechodzenia przez nią.

reklama

Uczestnicy misterium otrzymali „zwielokrotniony” przez Jezusa chleb i mogli zanieść go do swych domów. Organizatorem tego wydarzenia była Parafia NSPJ w Turku. Rolę Jezusa odegrał Witold Kukulski, całość przedstawienia wyreżyserowana była przez Elżbietę Chojnacką, dekoracje i stroje wykonali E. Kochaj i M. Urbaniak, a oświetleniem sceny zajął się Krzysztof Stencel. Całość dopełniła muzyka i śpiew parafialnej scholi Sacre – Coeur.

go

 

Podobne artykuły

G2 i SP1 wspólnie obchodzą 1050 rocznicę Chrztu...

G2 i SP1 wspólnie obchodzą 1050 rocznicę Chrztu Polski

19-02-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama