niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nieoczekiwana zamiana miejsc

Nieoczekiwana zamiana miejsc
 

Jakże wielkie było zdziwienie gimnazjalistów, gdy w miniony piątek, 1 kwietnia 2016 r., ujrzeli w murach swojej szkoły, dzieciaki z podstawówki. A widok wyrośniętych nastolatków w klasie nauczania zintegrowanego, zasiadających na niskich krzesełkach, też musiał budzić zdziwienie.

Taki oto primaaprilisowy żart, w postaci nieoczekiwanej zamiany miejsc, zafundowali swoim uczniom ich nauczyciele. Dzieci z klas II b Szkoły Podstawowej nr 4 uczyły się zgodnie z planem klasy II b Gimnazjum nr 2. Zaś młodzież z gimnazjalnej II b uczyła się zgodnie z planem klasy II B z „Czwórki”. Klasy wymieniły się planami lekcji przed Urzędem Miejskim w Turku.

reklama

Maluchy z podstawówki zobaczyły m.in. gimnazjalną harcówkę, bibliotekę, stołówkę i wybrane klasy. Uczestniczyły w zajęciach artystycznych, na których mogły wykazać się umiejętnościami wokalnymi i plastycznymi. Zasiedli na wyższych krzesełkach nić na co dzień w ich szkole, by na lekcji wiedzy o społeczeństwie skupić uwagę na temacie z szukania oszczędności. Dziewczynki świetlnie bawiły się, tańcząc ze swoimi starszymi koleżankami podczas przerw muzycznych.

Z kolei w tym czasie gimnazjaliści na lekcjach w Szkole Podstawowej nr 4 rozwiązywali rebusy i zagadki, budowali z klocków, grali w piłkarzyki, układali puzzle, poznawali szkolne zabawy. Wypełniali też karty pracy drugoklasistów i zagrali mecz w koszykówkę z kl. IV b. Wiele radości sprawiło im oglądanie bajki na tablicy multimedialnej. Nie jeden gimnazjalista po takiej zamianie chciałby cofnąć się w czasie, do beztroskich lat szkoły podstawowej.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych uczniów...

12 wrz.
Państwowa Szkoła Muzyczna w Turku ogłasza nabór...

Państwowa Szkoła Muzyczna w Turku ogłasza nabór na...

29 mrz.
Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

17-06-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama