sobota 22 czerwca 2024

Pauliny, Sabiny, Tomasza

reklama

Konkurs "Angielski w piosence" w ZST sprawdził wiedzę nastolatków

Konkurs
 

W czwartek 7 kwietnia sala audytoryjna Zespołu Szkół Technicznych w Turku rozbrzmiewała zbiorem rozmaitych angielskich słów, bowiem odbyła się tam I Edycja Międzyszkolnego Konkursu „Angielski w piosence”.

Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów oraz I i II klas szkół ponadgimnazjalnych. Szkoły chętnie przyjęły zaproszenie do udziału w konkursie i w konkursowych zmaganiach wzięły udział: gimnazjum w Słodkowie, gimnazjum w Cekowie, gimnazjum w Grzymiszewie, gimnazjum w Brudzewie, gimnazjum w Kościelcu, gimnazjum w Tuliszkowie, gimnazjum w Przykonie oraz I LO Ogólnokształcące w Turku, Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich i Zespół Szkół Technicznych w Turku.

reklama

Szczególnymi gości byli niemieccy uczniowie ze szkoły Kaufmannisches Berufskolleg Walther Rathenau w Duisburgu, którzy w ramach wymiany szkolnej odbywają praktyki zawodowe w Turku.

Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu zadań sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu w oparciu o popularne piosenki anglojęzyczne. Obejmowały one również zagadnienia z zakresu słownictwa i gramatyki. Po tej małej dawce stresu na uczestników konkursu oraz gości z Niemiec czekał już przyjemniejszy etap, a mianowicie quizy, gry i zabawy językowe.

W sąsiadującej sali opiekunom uczestników konkursu czas wypełniał przedstawiciel z Oxford University Press – Mateusz Grzesiak. Dla nauczycieli była to chwila poczęstunku, podczas której mogli obejrzeć przedstawianą im prezentację.

Doskonałą znajomością języka angielskiego wykazała się Julia Kluska z I LO w Turku, która zajęła w konkursie pierwsze miejsce. Miejsce drugie objął Paweł Jarmuszka z Gimnazjum w Kościelcu, a miejsce trzecie przypadło Kacprowi Cepińskiemu z Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

reklama

Zasłużone gratulacje oraz nagrody uczestnikom konkursu wręczała Dyrektor ZST Wioletta Adamiak wraz z Dyrektorką Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Elżbietą Michałowicz.

Całość nie byłaby tak udana, gdyby nie zaangażowanie organizatorów konkursu, którymi były: Wioletta Naglewska, Barbara Oleksy i Magdalena Róża.

Pomoc zapewnili również sponsorzy konkursu: Starostwo Powiatowe w Turku i Wydawnictwo Oxford University Press oraz Rada Rodziców przy ZST w Turku.

go

Gracjan Oblizajek dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Podobne artykuły
Finał konkursu fotograficznego w ZST pod...

Finał konkursu fotograficznego w ZST pod hasłem "Kadr na Powiat...

12 czerw.
Rok 2025 pełen wyjazdów zagranicznych dla...

Rok 2025 pełen wyjazdów zagranicznych dla uczniów ZST

11 czerw.
Malaga. Kolejna szkoła zainteresowana...

Malaga. Kolejna szkoła zainteresowana współpracą z Zespołem Szkół...

4 czerw.
Twoja przyszłość - Twój wybór. Rekrutacja...

Twoja przyszłość - Twój wybór. Rekrutacja do ZST rozpoczęta!

28 maj.
Zespół Szkół Technicznych rozszerza ofertę...

Zespół Szkół Technicznych rozszerza ofertę edukacyjną przy...

14 maj.
Nagrody dla absolwentów szkół średnich z...

Nagrody dla absolwentów szkół średnich z terenu Gminy Kawęczyn

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama