Dni Turku i Gminy Turek już za 6 dni!

poniedziałek 02 sierpnia 2021

Gustawa, Kariny, Stefana

20°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Konkurs "Angielski w piosence" w ZST sprawdził wiedzę nastolatków

Konkurs
 

W czwartek 7 kwietnia sala audytoryjna Zespołu Szkół Technicznych w Turku rozbrzmiewała zbiorem rozmaitych angielskich słów, bowiem odbyła się tam I Edycja Międzyszkolnego Konkursu „Angielski w piosence”.

Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów oraz I i II klas szkół ponadgimnazjalnych. Szkoły chętnie przyjęły zaproszenie do udziału w konkursie i w konkursowych zmaganiach wzięły udział: gimnazjum w Słodkowie, gimnazjum w Cekowie, gimnazjum w Grzymiszewie, gimnazjum w Brudzewie, gimnazjum w Kościelcu, gimnazjum w Tuliszkowie, gimnazjum w Przykonie oraz I LO Ogólnokształcące w Turku, Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich i Zespół Szkół Technicznych w Turku.

reklama

Szczególnymi gości byli niemieccy uczniowie ze szkoły Kaufmannisches Berufskolleg Walther Rathenau w Duisburgu, którzy w ramach wymiany szkolnej odbywają praktyki zawodowe w Turku.

Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu zadań sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu w oparciu o popularne piosenki anglojęzyczne. Obejmowały one również zagadnienia z zakresu słownictwa i gramatyki. Po tej małej dawce stresu na uczestników konkursu oraz gości z Niemiec czekał już przyjemniejszy etap, a mianowicie quizy, gry i zabawy językowe.

W sąsiadującej sali opiekunom uczestników konkursu czas wypełniał przedstawiciel z Oxford University Press – Mateusz Grzesiak. Dla nauczycieli była to chwila poczęstunku, podczas której mogli obejrzeć przedstawianą im prezentację.

reklama

Doskonałą znajomością języka angielskiego wykazała się Julia Kluska z I LO w Turku, która zajęła w konkursie pierwsze miejsce. Miejsce drugie objął Paweł Jarmuszka z Gimnazjum w Kościelcu, a miejsce trzecie przypadło Kacprowi Cepińskiemu z Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

Zasłużone gratulacje oraz nagrody uczestnikom konkursu wręczała Dyrektor ZST Wioletta Adamiak wraz z Dyrektorką Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Elżbietą Michałowicz.

Całość nie byłaby tak udana, gdyby nie zaangażowanie organizatorów konkursu, którymi były: Wioletta Naglewska, Barbara Oleksy i Magdalena Róża.

Pomoc zapewnili również sponsorzy konkursu: Starostwo Powiatowe w Turku i Wydawnictwo Oxford University Press oraz Rada Rodziców przy ZST w Turku.

go

Podobne artykuły

Państwowa Szkoła Muzyczna w Turku ogłasza nabór...

Państwowa Szkoła Muzyczna w Turku ogłasza nabór na...

29 mrz.
Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów ZST

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów ZST

18 lt.
III miejsce uczennicy ZST w Ogólnopolskim...

III miejsce uczennicy ZST w Ogólnopolskim Konkursie...

4 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama