sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Obniżka opłat za śmieci jesienią? Antosik chce tego dokonać

Obniżka opłat za śmieci jesienią? Antosik chce tego dokonać
 

W czwartek odbyła się XVIII sesja Rady Miejskiej Turku. W trakcie obrad padła ważna deklaracja, na którą czekały tysiące mieszkańców naszego miasta. Burmistrz Antosik zapowiedział, iż – o ile nie pojawią się utrudnienia - już jesienią możliwa będzie obniżka cen opłat za odbiór śmieci.

Objęcie systemem obszarów niezamieszkałych miało na celu w efekcie to, by ogółem obniżyć cenę śmieci mieszkańcom. Mogę teraz powiedzieć wstępnie, że jeśli te trendy, które teraz obserwujemy, utrzymają się, to na którejś z sesji jesiennych uda nam się obniżyć cenę śmieci. To działanie, które deklarowałem w moim programie wyborczym. (…) Czekajmy do jesieni, trzymajmy kciuki. Dotychczasowe działania nie były działaniami na szkodę kogokolwiek, ale właśnie celem było obniżenie cen śmieci. Przy utrzymującym się trendzie, na jesieni otrzymacie ode mnie państwo projekt uchwały dotyczący obniżenia cen śmieci mieszkańcom – zapowiada burmistrz Antosik.

reklama

Głos w sprawie działania systemu śmieciowego zabrał też Tadeusz Czerwiński. Zastępca burmistrza mówił o tym, że spora grupa właścicieli nieruchomości niezamieszkałych dość lekceważąco podeszła do obowiązku złożenia deklaracji śmieciowych. Przecież to konieczne, by nieruchomości niezamieszkałe zostały włączone do miejskiego systemu odbioru śmieci.

Gdybym miał ocenić do tej pory te ostatnie 1,5 miesiąca zaangażowania, to mamy już w systemie sprawdzonych około 1 300 podmiotów. Niestety mimo naszych apeli, tego całego szumu, mimo informacji zamieszczanych w publikatorach, około 1 000 podmiotów nie odpowiedziało na nasze zaproszenie do Urzędu, 1 000 podmiotów jeszcze nie złożyło deklaracji. No niestety, miesiące mijają, więc teraz przechodzimy na wyższy stopień organizacji tego systemu i po prostu na podstawie prawa podatkowego będziemy wzywać te 1 000 podmiotów do złożenia deklaracji. (…) Niebawem ta grupa osób dostanie wezwania i to już się skończyły żarty. Z tego nie będzie można się tak łatwo wykręcić – informował Czerwiński.

Podczas XVIII sesji samorządowcy zapowiedzieli zajęcie się możliwościami wprowadzenia ulg dla rodzin wielodzietnych. Mówili o tym m.in. radni Jasak czy Groblica, zapowiada to również burmistrz Antosik.

AW  

Podobne artykuły

Aplikacja pomoże segregować odpady. Urząd...

Aplikacja pomoże segregować odpady. Urząd Miasta...

2 wrz.
Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów...

Umowa na odbiór odpadów w gminie Malanów podpisana....

23 maj.
Ile miesięcznie ton śmieci produkują...

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie?...

10 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama