niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

5°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Cyberprzemoc - spotkanie z policjantem

Cyberprzemoc - spotkanie z policjantem
 

W dniu 9 maja 2016 roku  uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Turku wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z policjantem, które dotyczyło cyberprzemocy i cyberprzestępczości.

Tematem spotkania  były zagrożenia związane z cyberprzemocą i cyberprzestępczością. Dzielnicowy mł.asp. Maciej Łuczkowski omówił  jakie zagrożenia mogą spotkać nas w internecie oraz jak się chronić przed zagrożeniami, które niesie sieć. Ostrzegał uczniów przed pochopnym udostępnianiem w internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwrócił także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci

reklama

Omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy w wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk. Policjant omówił jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

Cyberprzemoc na pozór niewinna z uwagi na brak kontaktu fizycznego, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Mimo że akty cyberprzemocy wyglądają niewinnie, mogą wyrządzić dużą krzywdę.

W trakcie spotkania młodzież obejrzała  prezentację multimedialną dotyczącą cyberprzemocy. Na zakończenie mogli uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania.

materiał prasowy KPP Turek

2
3
4

Podobne artykuły

Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem....

Wideo: Policyjny dron krążył nad Galewem....

22 wrz.
Pomachaj kierowcy i popraw swoje...

Pomachaj kierowcy i popraw swoje bezpieczeństwo....

20 wrz.
Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

Punkty karne zostaną z nami przez dwa lata. Od...

19 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama