czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Cyberprzemoc - spotkanie z policjantem

Cyberprzemoc - spotkanie z policjantem
 

W dniu 9 maja 2016 roku  uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Turku wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z policjantem, które dotyczyło cyberprzemocy i cyberprzestępczości.

Tematem spotkania  były zagrożenia związane z cyberprzemocą i cyberprzestępczością. Dzielnicowy mł.asp. Maciej Łuczkowski omówił  jakie zagrożenia mogą spotkać nas w internecie oraz jak się chronić przed zagrożeniami, które niesie sieć. Ostrzegał uczniów przed pochopnym udostępnianiem w internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwrócił także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci

reklama

Omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy w wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk. Policjant omówił jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

Cyberprzemoc na pozór niewinna z uwagi na brak kontaktu fizycznego, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Mimo że akty cyberprzemocy wyglądają niewinnie, mogą wyrządzić dużą krzywdę.

W trakcie spotkania młodzież obejrzała  prezentację multimedialną dotyczącą cyberprzemocy. Na zakończenie mogli uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania.

reklama

materiał prasowy KPP Turek

Podobne artykuły

Ochroniarze udaremnili kradzież. Złodzieje...

Ochroniarze udaremnili kradzież. Złodzieje spożywki...

z dzisiaj
Tymczasowy areszt dla podpalacza radiowozu

Tymczasowy areszt dla podpalacza radiowozu

10 sierp.
Umyślne podpalenie przyczyną pożaru radiowozu...

Umyślne podpalenie przyczyną pożaru radiowozu pod...

7 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama