poniedziałek 10 grudnia 2018

Danieli, Bohdana, Julii

reklama

Śpiewali i recytowali wiersze dla ukochanych mam

Śpiewali i recytowali wiersze dla ukochanych mam
 

Grono troskliwych i kochających mam przybyło wczoraj do Miejskiego Domu Kultury w Turku na niepowtarzalny koncert w wykonaniu najmłodszych artystów. Niezwykle utalentowani uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zaprezentowali na scenie umiejętności sceniczne i wokalne, by w ten szczególny sposób uczcić zbliżający się Dzień Matki.

Koncert ten odbył się pod egidą Kampanii „Ciąża bez alkoholu – Nie piję za jego zdrowie” realizowanej przez MKRPA w Turku mającą na celu zwiększenie wiedzy na temat negatywnego wpływu alkoholu na płód i zmniejszenie ilości kobiet pijących w ciąży. Głównym organizatorem wydarzenia była Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ale całość nie mogłaby powstać bez pomocy wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Domu Kultury w Turku.

reklama

Oficjalnego otwarcia koncertu dokonał Burmistrz Miasta Turku Romuald Antosik. Koncert rozpoczęli podopieczni MDK- Klub Recytatora „Słowo” oraz Studio Piosenki. Tymon Smak jako pierwszy na scenie wyrecytował wiersz „O rodzicach” Ludwika Jerzego Kerna. Następnie Patrycja Mikutowicz zaśpiewała na scenie piosenkę „Przyjaciel deszczową porą”. Każdy kolejny wychodzący na scenę artysta zasłużył na ogromne brawa i uznanie zgromadzonej publiczności, bo biorąc pod uwagę wiek artystów - wykazali się pełnym profesjonalizmem.

Wśród występujących na scenie znaleźli się wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku instruowani przez Izabelę Ochotę, Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku pod opieką Jolanty Osińskiej, a także wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 5 przygotowywani przez Agnieszkę Piąstkę oraz Romualdę Mikułę i uczniowie z Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 1 w Turku.

Po występie gimnazjalistów koncert dobiegł końca, a w sercach wszystkich obecnych mam pojawiła się radość i uczucie spełnienia, że wychowują tak wspaniałe, wartościowe i utalentowane dzieci.

go

Podobne artykuły

Michał Felczak z pierwszą nagrodą XXV

Michał Felczak z pierwszą nagrodą XXV "Czwartej Ściany"

z dzisiaj
Spotkanie z turkowianami zainteresowanymi...

Spotkanie z turkowianami zainteresowanymi programem...

13 paźd.

"Czyste powietrze" - spotkanie z mieszkańcami

10 paźd.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama