czwartek 02 kwietnia 2020

Franciszka, Malwiny, Władysława

reklama

Śpiewali i recytowali wiersze dla ukochanych mam

Śpiewali i recytowali wiersze dla ukochanych mam
 

Grono troskliwych i kochających mam przybyło wczoraj do Miejskiego Domu Kultury w Turku na niepowtarzalny koncert w wykonaniu najmłodszych artystów. Niezwykle utalentowani uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zaprezentowali na scenie umiejętności sceniczne i wokalne, by w ten szczególny sposób uczcić zbliżający się Dzień Matki.

Koncert ten odbył się pod egidą Kampanii „Ciąża bez alkoholu – Nie piję za jego zdrowie” realizowanej przez MKRPA w Turku mającą na celu zwiększenie wiedzy na temat negatywnego wpływu alkoholu na płód i zmniejszenie ilości kobiet pijących w ciąży. Głównym organizatorem wydarzenia była Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ale całość nie mogłaby powstać bez pomocy wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Domu Kultury w Turku.

reklama

Oficjalnego otwarcia koncertu dokonał Burmistrz Miasta Turku Romuald Antosik. Koncert rozpoczęli podopieczni MDK- Klub Recytatora „Słowo” oraz Studio Piosenki. Tymon Smak jako pierwszy na scenie wyrecytował wiersz „O rodzicach” Ludwika Jerzego Kerna. Następnie Patrycja Mikutowicz zaśpiewała na scenie piosenkę „Przyjaciel deszczową porą”. Każdy kolejny wychodzący na scenę artysta zasłużył na ogromne brawa i uznanie zgromadzonej publiczności, bo biorąc pod uwagę wiek artystów - wykazali się pełnym profesjonalizmem.

Wśród występujących na scenie znaleźli się wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku instruowani przez Izabelę Ochotę, Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku pod opieką Jolanty Osińskiej, a także wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 5 przygotowywani przez Agnieszkę Piąstkę oraz Romualdę Mikułę i uczniowie z Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 1 w Turku.

Po występie gimnazjalistów koncert dobiegł końca, a w sercach wszystkich obecnych mam pojawiła się radość i uczucie spełnienia, że wychowują tak wspaniałe, wartościowe i utalentowane dzieci.

go

Podobne artykuły

MDK przygotuje film z poradnikiem nt....

MDK przygotuje film z poradnikiem nt. stworzenia...

z dzisiaj
Turkowska kultura online

Turkowska kultura online

z wczoraj
Nadchodzi Piąty turkowski babski weekend!

Nadchodzi Piąty turkowski babski weekend!

5 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama