czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Panie w kapeluszach, przytulne pluszaki i przeraźliwe duchy na Festiwalu Książek Naszych Marzeń

Panie w kapeluszach, przytulne pluszaki i przeraźliwe duchy na Festiwalu Książek Naszych Marzeń - Foto: G. Oblizajek/SP 1
Foto: G. Oblizajek/SP 1 

W Szkole Podstawowej nr 1 w Turku dzieją się rzeczy niesłychane. Wczoraj w szkolnej sali gimnastycznej mogliśmy zobaczyć uczniów przyodzianych w barwne stroje - chłopcy w maskach i ekstrawaganckie panie w kapeluszach, a nawet duże przytulne pluszaki i straszliwe duchy przechadzały się wzdłuż sali. Wszystko to z okazji Szkolnego Festiwalu Książek Naszych Marzeń organizowanego przez bibliotekę szkolną i samorząd uczniowski.

Myślą przewodnią festiwalu była promocja książek w takiej formie, by dzieci coraz chętniej wypożyczały książki. Prowadzącymi byli uczniowie z kl. 6 e: Klaudia Michalak i Aleksander Pikuła. Dzieci wychodziły przed zgromadzoną publikę i na oczach wszystkich prezentowały własne interpretacje przeczytanych książek. Tak ogromnej kreatywności wśród uczniów nie spodziewali się nawet wychowawcy i ich opiekunowie.

reklama

Festiwal najwyraźniej już w pierwszy dzień spełnił zamierzony cel, bo uczniowie niemal od razu po zakończeniu występów mieli ochotę wypożyczać książki prezentowane przez swoich rówieśników.

go

Podobne artykuły

Czas na książkę:

Czas na książkę: "Opowieść podręcznej"

14 lip.
Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

17 czerw.
Odkryj w sobie wirtuoza - rusza rekrutacja do...

Odkryj w sobie wirtuoza - rusza rekrutacja do...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama