czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Panie w kapeluszach, przytulne pluszaki i przeraźliwe duchy na Festiwalu Książek Naszych Marzeń

Panie w kapeluszach, przytulne pluszaki i przeraźliwe duchy na Festiwalu Książek Naszych Marzeń - Foto: G. Oblizajek/SP 1
Foto: G. Oblizajek/SP 1 

W Szkole Podstawowej nr 1 w Turku dzieją się rzeczy niesłychane. Wczoraj w szkolnej sali gimnastycznej mogliśmy zobaczyć uczniów przyodzianych w barwne stroje - chłopcy w maskach i ekstrawaganckie panie w kapeluszach, a nawet duże przytulne pluszaki i straszliwe duchy przechadzały się wzdłuż sali. Wszystko to z okazji Szkolnego Festiwalu Książek Naszych Marzeń organizowanego przez bibliotekę szkolną i samorząd uczniowski.

Myślą przewodnią festiwalu była promocja książek w takiej formie, by dzieci coraz chętniej wypożyczały książki. Prowadzącymi byli uczniowie z kl. 6 e: Klaudia Michalak i Aleksander Pikuła. Dzieci wychodziły przed zgromadzoną publikę i na oczach wszystkich prezentowały własne interpretacje przeczytanych książek. Tak ogromnej kreatywności wśród uczniów nie spodziewali się nawet wychowawcy i ich opiekunowie.

reklama

Festiwal najwyraźniej już w pierwszy dzień spełnił zamierzony cel, bo uczniowie niemal od razu po zakończeniu występów mieli ochotę wypożyczać książki prezentowane przez swoich rówieśników.

go

Podobne artykuły

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych uczniów...

12 wrz.
Król polskich kryminałów - Remigiusz Mróz....

Król polskich kryminałów - Remigiusz Mróz. Książki...

3 lip.
Książki z biblioteki z dostawą do domu

Książki z biblioteki z dostawą do domu

21 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama