wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Masowe czytanie w "Czwórce"

Masowe czytanie w
 

Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku włączyła się do Ogólnopolskiej akcji masowego czytania, wspierającej i promującej czytelnictwo ph. „Jak nie czytam, jak czytam”. Uczniowie wzięli udział w niespotykanej dotąd akcji promującej czytelnictwo i biblioteki szkolne, której celem było inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne i lubiane zjawisko wśród ich rówieśników.

Cała społeczność szkolna spotkała się na boisku ze swoimi ulubionymi książkami, aby ustanowić rekord czytania w jednym momencie. Wszyscy uczestnicy akcji czytali cicho fragmenty swoich książek, a potem na sygnał pani dyrektor Marii Kukulskiej głośno wykrzyczeli hasło „Lubię czytać”.

reklama

Tydzień wcześniej, w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w „Czwórce” odbył się Szkolny Festiwal Czytania, który obejmował szereg imprez i uroczystości czytelniczych. Akcję rozpoczął happening uczniów z kolorowymi transparentami zachęcającymi do czytania, który zakończył się głośnym czytaniem baśni przez Sekretarza Miasta p. Andrzeja Drzewieckiego i Starostę Tureckiego p. Mariusz Seńko w Urzędzie Miejskim w Turku.

Przez cały rozczytany tydzień nauczyciele czytali uczniom nowości książkowe bez względu na to, czy dana lekcja to w-f czy matematyka. Uczniowie klas starszych czytali młodszym kolegom książki zakupione z programu „Książki naszych marzeń”. Akcje czytelnicze na pewno spopularyzowały wśród uczniów czytelnictwo, co jest nadrzędnym celem naszych wszystkich działań.

materiał prasowy

Podobne artykuły

"Czwórka" dla lasu i dla ludzi

21 wrz.
Po 41 latach pracy dyrektor SP4 Maria Kukulska...

Po 41 latach pracy dyrektor SP4 Maria Kukulska...

31 sierp.
W Tuliszkowie czytali wśród drzew

W Tuliszkowie czytali wśród drzew

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama