sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

17°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Jak przyznawano mieszkania w Turku? Nieprawidłowości wyliczył Pionke

Jak przyznawano mieszkania w Turku? Nieprawidłowości wyliczył Pionke
 

We wrześniu ubiegłego roku - po burzliwej dyskusji - większość radnych zgodziła się przyjąć uchwałę w sprawie zlecenia kontroli przydziału mieszkań komunalnych. W miniony poniedziałek 20 czerwca odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej Turku i właśnie teraz poznaliśmy efekty tejże kontroli.

By zbadać sprawę, wyznaczono zespół w składzie: Roman Groblica, Andrzej Perliński, Stanisław Ćwiek i Jerzy Pionke. Właśnie ostatni ze wspomnianych radnych przybliżył uczestnikom sesji efekty prac. Co ustalono, weryfikując dokumenty związane z przyznawaniem mieszkań komunalnych, dostarczone samorządowcom przez kierownika Wydziału Mienia Komunalnego?

reklama

Jerzy Pionke mówił o stwierdzonych 21 nieprawidłowościach z okresu 2008-2014. – Z analizy wykazu mieszkań wynika, że część lokali została przyznana mieszkańcom niezgodnie z zasadami obowiązującymi w Urzędzie Miejskim w Turku. Najczęstsze nieprawidłowości dotyczą takich przypadków jak: przyznanie mieszkania komunalnego po dwukrotnej odmowie najmu przez rodzinę, co powinno skutkować skreśleniem oczekującego z listy, czy też przyznanie mieszkania komunalnego osobie lub rodzinie, której dochody przekraczają wymagane uchwała kryterium. Także przydział mieszkania komunalnego osobie lub rodzinie, która nie znajdowała się na liście przydziału lokali komunalnych bądź socjalnych.

Jerzy Pionke wskazywał, że m.in. doszło do sytuacji, gdy przyznano mieszkanie rodzinie, która wcześniej dwukrotnie odmówiła najmu i w ten oto sposób właśnie jeden z lokali do dnia dzisiejszego pozostaje niezamieszkały. Lokal ten – dodał Pionke – został przydzielony poza kolejnością. Zespół stwierdził ponadto, że 8 mieszkań komunalnych zostało wykupionych na własność po ich przydzieleniu.

Uczestnicy sesji usłyszeli, że zdaniem zespołu prowadzącego kontrolę, ówczesny burmistrz mógł w swych działaniach kierować się czysto ludzkimi pobudkami, gdyż część rodzin, których dotyczą nieprawidłowości, była rzeczywiście w trudnej sytuacji materialnej. – Nie zmienia to jednak faktu, że mieszkania zostały im przyznane z naruszeniem obowiązujących zasad, skutkiem czego pokrzywdzone mogły zostać osoby, które znajdowały się na stosownej liście – stwierdził radny Pionke.

AW

Podobne artykuły

Uwaga właściciele i zarządcy prywatnych...

Uwaga właściciele i zarządcy prywatnych nieruchomości

18 czerw.
Nielegalna jazda po lesie

Nielegalna jazda po lesie "nagrodzona" mandatami....

31 mrz.
Co robić, gdy deweloper nie wywiąże się z umowy?

Co robić, gdy deweloper nie wywiąże się z umowy?

24 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama