wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Ułatwią niepełnosprawnym dostęp do sportu? Jasak tego chce

Ułatwią niepełnosprawnym dostęp do sportu? Jasak tego chce
 

Czy Turek jest miastem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych? Na pewno mógłby być miejscem przyjaźniejszym. Pomysł na to, jak rozwinąć współpracę z tą grupą mieszkańców, ma Dariusz Jasak.

W Turku działa program darmowego pływania dla przedszkolaków. Cieszył się on dużą popularnością. Tak więc teraz rodzi się pytanie, czy nie można by podobnego programu – to jest pytanie w zasadzie od osób niepełnosprawnych i ich opiekunów – uruchomić właśnie dla osób niepełnosprawnych? – dociekał i podpowiadał podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Turku jej przewodniczący Dariusz Jasak.

reklama

Faktycznie, zajęcia o których wspominał Dariusz Jasak, były sporym sukcesem. W ubiegłym roku burmistrz Romuald Antosik i dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji poinformowali, że jesienią ruszy kurs bezpłatnej nauki pływania dla dzieci z terenu miasta. Chętnych nie zabrakło. Cykl nauki trwał 5 tygodni, a zajęcia prowadzili wykwalifikowani instruktorzy. Dzieci miały potem okazję wziąć udział w podsumowaniach poszczególnych kursów, otrzymać pamiątkowe dyplomy.

Czy teraz miasto wesprze akcję pływania dla osób niepełnosprawnych? Przekonamy się niebawem.

AW

Podobne artykuły

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie...

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie słuchali....

7 wrz.
Popływali z Ziemią Turkowską. Piąta edycja...

Popływali z Ziemią Turkowską. Piąta edycja zajęć...

14 lip.
Mieszkasz w Turku i nie umiesz pływać? Ziemia...

Mieszkasz w Turku i nie umiesz pływać? Ziemia...

25 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama