wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Ciemne moce Lorda Vadera w G1

Ciemne moce Lorda Vadera w G1
 

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Turku przeszli do finału Ogólnopolskiego Konkursu „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu”. Zadaniem konkursowym było przygotowanie 2-3 minutowego filmu z lekcją edukacyjną wraz ze scenariuszem.

Gimnazjaliści z ,,Jedynki" wybrali temat z fizyki „Z czego składa się wszechświat? – pokaż jaka jest struktura kosmosu, w którym żyjemy”. Nawiązując do filmu „Gwiezdne wojny”, przebrany za Lorda Vadera uczeń klasy I Piotr Klimek wprowadza widzów w tematykę o wszechświecie. Jego głos i podkład muzyczny są niemal identyczne jak w dziele Georga Lucasa. Część informacyjną o Układzie Słonecznym oraz ciekawostki o kosmosie opowiada Paulina Żelek z klasy III.

reklama

Film kończy mroczna wędrówka Lorda Vadera po jednym z najciekawszych miejsc w naszej szkole, którym jest zbudowana przez uczniów jaskinia krasowa. Całość filmu podsumowuje dla każdego znany cytat „NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ”. Opiekunem pracy konkursowej była pani Katarzyna Werbińska. Jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że uda nam się zdobyć nagrodę, którą jest wyposażenie pracowni chemicznej, biologicznej lub fizycznej o wartości 10 000 złotych. Trzymajcie za nas kciuki !!!

materiał prasowy

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Czy czas rozliczyć polski...

Listy do redakcji: Czy czas rozliczyć polski Kościół?

24 maj.
Wideo: Zakończono prace nad dokumentem...

Wideo: Zakończono prace nad dokumentem...

20-11-2019
Loteria fantowa, pokazy, konkursy i regionalne...

Loteria fantowa, pokazy, konkursy i regionalne...

14-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama