Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

czwartek 16 września 2021

Jagienki, Kamili, Korneliusza

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Akcja termomodernizacja

Akcja termomodernizacja
 

Aż 30 bloków wspólnot mieszkaniowych, zarządzanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku, jest w tym roku ocieplanych.

Termomodernizacje finansowane są przez mieszkańców czyli właścicieli bloków, tworzących wspólnoty mieszkaniowe. Właścicielem tylko części z nich jest Gmina Miejska Turek. Łącznie w tym roku ocieplonych będzie 30 bloków. Są to budynki zlokalizowane przy ulicach: 650-lecia 14, Armii Krajowej 9 i 20, Broniewskiego 1, 2, 3 i 4, Dąbrowskiego 2, 4, 6, 8, 10 i 12, Kączkowskiego 9, Kolska Szosa 6, Legionów Polskich 1 i 5, POW 2, 3, 5 i 6, Smorawińskiego 6, Sportowej 6 i 8, Wyszyńskiego 4, 6, 8, 10 i 14 oraz Żwirki i Wigury 7.

reklama

Łączna wartość inwestycji termomodernizacyjnych we wszystkich wymienionych blokach to 10 mln 385 tys. złotych. Wspólnoty mieszkaniowe na ten cel zaciągnęły kredyty i uzyskały premię termomodernizacyjną z Funduszu Termomodernizacji i Remontów Banku Gospodarstwa Krajowego. Premia wynosi 16 procent kosztów poniesionych na realizację przedsięwzięcia. Łącznie na wszystkie bloki premia ta wyniosła 1,64 mln złotych.

Mieszkańcy, podejmując decyzję o ociepleniu swoich bloków, z pewnością w przyszłości odczują korzyści, wynikające choćby z obniżonych rachunków za ogrzewanie. Ponadto w okresie letnim w ich mieszkaniach będzie nieco chłodniej, niż w blokach nieocieplonych. 

materiał prasowy

Podobne artykuły

PGKiM informuje o przerwie w dostępie do...

PGKiM informuje o przerwie w dostępie do ciepłej wody

6 sierp.
Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.
Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę...

Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę na...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama