poniedziałek 23 września 2019

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama
Wzorek

Krzyż do renowacji lub wymiany

Krzyż do renowacji lub wymiany
 

Z cmentarza komunalnego przy ulicy F. Chopina w Turku zdemontowany zostanie krzyż. Wszystkich zaniepokojonych tym faktem uspokajamy. Krzyż powróci po renowacji.

Dzisiaj, tj. 28 lipca 2016 r. zdemontowany zostanie krzyż, stojący w centralnym miejscu cmentarza komunalnego przy ul. Chopina w Turku. Około 10-metrowej wysokości krzyż jest w złym stanie technicznym.

reklama

Krzyż zostanie zdemontowany i wtedy poddany zostanie ekspertyzie. Wtedy okaże się, czy konstrukcja przejdzie renowację, czy na jego miejscu ustawiony zostanie nowy.

Krzyż na cmentarzu postawiony został w 1981 roku, a poświęcony w dniu pogrzebu Prymasa Polski, Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tak opisują to księgi parafialne: „Do radosnych przeżyć roku 1981 należy zaliczyć zbudowanie krzyża dębowego na cmentarzu komunalnym, za zgodą Władz Miasta Turku, na prośbę parafian z Gąsina, który został poświęcony w dniu 31 maja 1981 roku, w dniu pogrzebu Prymasa Polski Kardynała Wyszyńskiego przez ks. mgr St. Kuranta, w zastępstwie nieobecnego ks. Proboszcza”.

Za kilka tygodni krzyż powróci na swoje miejsce.

reklama

Materiał prasowy

Podobne artykuły

Odświeżony park w Malanowie. Gmina zadbała o...

Odświeżony park w Malanowie. Gmina zadbała o wygodę...

4 kw.
Turek: Renowacja sieci bez wykopów

Turek: Renowacja sieci bez wykopów

26-11-2018
Wideo: Zanieśli Światło na zapomniane groby

Wideo: Zanieśli Światło na zapomniane groby

01-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama