czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Gimnazjaliści z "Jedynki" czytali "Quo vadis"

Gimnazjaliści z
 

Społeczność uczniowska Gimnazjum nr 1 dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta „Quo vadis” .W ostatnich dniach w wielu izbach lekcyjnych naszej szkoły można było usłyszeć czytane na głos fragmenty lektury. Książka ta jest bowiem nie tylko bohaterką akcji Narodowe Czytanie, ale nawiązuje do obchodzonego właśnie Roku Henryka Sienkiewicza, ustanowionego przez Sejm i Senat w związku ze 170. rocznicą urodzin i 100. rocznicą śmierci pisarza, a jej tematyka może stanowić uzupełnienie podstawy programowej nauczania w gimnazjum.

W różnorodnych formach gimnazjaliści poznawali historię i losy bohaterów tej wyróżnionej Nagrodą Nobla powieści, najczęściej na lekcjach j. polskiego, historii, godzinach ,wychowawczych, czytali wybrane fragmenty książki lub wcielali się w role, np.: Nerona, Winicjusza , Ligii, a następnie oglądali fragmenty filmu w reżyserii Jerzego Kawalerowicza.

reklama

Przedsięwzięcie miało na celu promowanie czytelnictwa i rozbudzanie zainteresowań młodzieży literaturą piękną.

materiał prasowy Gimnazjum nr 1 w Turku

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie...

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie słuchali....

7 wrz.
Wielkie czytanie Mickiewicza. Narodowe Czytanie...

Wielkie czytanie Mickiewicza. Narodowe Czytanie w...

5 wrz.
Narodowe Czytanie po turkowsku. Romantyczny...

Narodowe Czytanie po turkowsku. Romantyczny wieczór...

1 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama