wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Języki to nasza siła

Języki to nasza siła
 

Pod takim hasłem odbywa się tegoroczna edycja Europejskiego Dnia Języków Obcych. Z tej okazji dnia 26 września w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika nauczycielki angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego zorganizowały kilka atrakcji by przypomnieć uczniom jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie.

Już od wczesnych godzin porannych w szkole roiło się od przygotowań. Przygotowywano wystawę, podłączano sprzęt i dopinano wszystko na ostatni guzik. I udało się. Dzień „językowy” wypadł znakomicie. Cała społeczność szkolna z zaciekawieniem oglądała prezentacje multimedialne w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim.

reklama

Podczas dużej przerwy słuchaliśmy muzyki z różnych zakątków Europy. Uczniowie pisali odpowiedź na pytanie ”Dlaczego warto się uczyć języków obcych?” tworząc wspólny plakat. Klasy rozwiązywały quiz kulturoznawczy o krajach Europy. Wszyscy mieli również możliwość zabawić się skanując kody QR by za ich pomocą odkryć wybrane aplikacje, filmy lub strony internetowe przydatne w nauce języków obcych.

Całość wydarzenia okrasiła kuchnia europejska, którą przygotowali nasi uczniowie wraz z rodzicami. Nasi gimnazjaliści pokazali po raz kolejny, że zabawa i ciekawy sposób uczenia się nie jest im obcy, a języki, których się uczą, są obce ale tylko z nazwy.

Nauczycielki języków obcych

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

Nowy rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w...

17 czerw.
Odkryj w sobie wirtuoza - rusza rekrutacja do...

Odkryj w sobie wirtuoza - rusza rekrutacja do...

14 maj.
MATPLANETA - bezpłatne lekcje pokazowe

MATPLANETA - bezpłatne lekcje pokazowe

13-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama