sobota 25 stycznia 2020

Miłosza, Pawła, Tatiany

reklama

Zebrali ponad 2000 zł podczas kwesty na Wszystkich Świętych

Zebrali ponad 2000 zł podczas kwesty na Wszystkich Świętych - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Członkowie i sympatycy stowarzyszenia Ziemia Turkowska zebrali 2008,12 zł podczas pierwszej kwesty przeprowadzonej w okresie poprzedzającym i podczas święta Wszystkich Świętych. Pieniądze zbierano wśród odwiedzających turkowskie cmentarze.

Kwesta odbyła się na rzecz zachowania wartości historycznej cmentarza parafialnego w Turku w tym miejsc pochówku zmarłych zasłużonych dla Ziemi Turkowskiej. Już wkrótce zostanie wybrany pomnik nagrobny, który dzięki zebranej kwocie zostanie odrestaurowany.

reklama

Celem zbiórki jest zebranie funduszy, które będą przeznaczone na prace związane z renowacją cmentarza, uzupełnieniem ubytków, czyszczeniem płyt nagrobnych grobów, które są pozbawione opieki rodzin, a maja historyczne znaczenie dla Ziemi Turkowskiej i znajdują się na cmentarzach parafialnych w Turku.

Zbiórka zarejestrowana jest pod nr 2016/3611/OR.  

Podobne artykuły

Orkiestrowa machina ruszyła. Turkowianie...

Orkiestrowa machina ruszyła. Turkowianie wspierają...

12 st.
Listy do redakcji: Dlaczego radni PIS głosowali...

Listy do redakcji: Dlaczego radni PIS głosowali...

29-12-2019
OSP Tuliszków rozpoczyna zbiórkę pluszaków

OSP Tuliszków rozpoczyna zbiórkę pluszaków

29-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama