wtorek 22 września 2020

Maury, Milany, Tomasza

reklama

Turek: Stworzyli nowy klub w Radzie Miejskiej. Turkowianie Razem!

Turek: Stworzyli nowy klub w Radzie Miejskiej. Turkowianie Razem!
 

Liczba radnych niezależnych w Radzie Miejskiej sukcesywnie rosła. Najpierw trzy osoby odeszły z RiP-u, później po jednym radnym z klubów SLD Lewica Razem i TS-u. Teraz jednak ilość owych radnych niezależnych zmniejszyła się, ponieważ utworzono nowy klub.

Radni Elżbieta Niespodziańska, Radosław Idzikowski i Paweł Borowski zrezygnowali z członkostwa w RiP w marcu 2016 roku. Powodem ich decyzji był – jak sami wskazali – brak wspólnej wizji na sprawy miasta Turek z obecnym zarządem stowarzyszenia Rozwój i Przyszłość. - Zarząd nie identyfikuje się ze stanowiskiem nas, radnych, dotyczących spraw miasta Turku i jego mieszkańców – pisali wówczas wspomniani samorządowcy w stosownym oświadczeniu. Później, przez klika miesięcy radni byli radnymi niezależnymi, nie przynależeli do żadnego klubu.

reklama

W czwartek 17 listopada odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej Turku. Podczas obrad ciekawą informacją podzielił się z zebranymi przewodniczący Dariusz Jasak. Oznajmił on, iż byli radni z ramienia RiP-u utworzyli właśnie swój własny, nowy klub. – Od radnych Elżbiety Niespodziańskiej, Radosława Idzikowskiego i Pawła Borowskiego otrzymałem pismo. Powołany został klub radnych Turkowianie Razem. Przewodniczącą tego klubu została Elżbieta Niespodziańska – mówił Dariusz Jasak.

AW

Podobne artykuły

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą...

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy...

18 wrz.
Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

Tuliszków. 9 godzin obrad Rady Miejskiej i brak...

10 sierp.
Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama