sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Turek: Stworzyli nowy klub w Radzie Miejskiej. Turkowianie Razem!

Turek: Stworzyli nowy klub w Radzie Miejskiej. Turkowianie Razem!
 

Liczba radnych niezależnych w Radzie Miejskiej sukcesywnie rosła. Najpierw trzy osoby odeszły z RiP-u, później po jednym radnym z klubów SLD Lewica Razem i TS-u. Teraz jednak ilość owych radnych niezależnych zmniejszyła się, ponieważ utworzono nowy klub.

Radni Elżbieta Niespodziańska, Radosław Idzikowski i Paweł Borowski zrezygnowali z członkostwa w RiP w marcu 2016 roku. Powodem ich decyzji był – jak sami wskazali – brak wspólnej wizji na sprawy miasta Turek z obecnym zarządem stowarzyszenia Rozwój i Przyszłość. - Zarząd nie identyfikuje się ze stanowiskiem nas, radnych, dotyczących spraw miasta Turku i jego mieszkańców – pisali wówczas wspomniani samorządowcy w stosownym oświadczeniu. Później, przez klika miesięcy radni byli radnymi niezależnymi, nie przynależeli do żadnego klubu.

reklama

W czwartek 17 listopada odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej Turku. Podczas obrad ciekawą informacją podzielił się z zebranymi przewodniczący Dariusz Jasak. Oznajmił on, iż byli radni z ramienia RiP-u utworzyli właśnie swój własny, nowy klub. – Od radnych Elżbiety Niespodziańskiej, Radosława Idzikowskiego i Pawła Borowskiego otrzymałem pismo. Powołany został klub radnych Turkowianie Razem. Przewodniczącą tego klubu została Elżbieta Niespodziańska – mówił Dariusz Jasak.

AW

2
3

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Sześcioro uczniów

Sześcioro uczniów "Piątki" wzięło udział w obradach...

4 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama