środa 24 kwietnia 2019

Bony, Horacji, Jerzego

reklama

Szkolenie dla osób pracujących w placówkach i instytucjach na terenie Turku

Szkolenie dla osób pracujących w placówkach i instytucjach na terenie Turku - foto: freeimages.com / Ned Horton
foto: freeimages.com / Ned Horton 

W dniach 25-26 listopada oraz 2-3 grudnia 2016 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Turku odbędzie się szkolenie „Sposób na życie - rywalizacja czy współpraca - ochrona dzieci i młodzieży przed ryzykiem uzależnień”.

Czterodniowe warsztaty adresowane są do osób pracujących w placówkach i instytucjach na terenie Turku, a ich cel stanowi pogłębienie wiedzy oraz umiejętności profesjonalistów w zakresie pracy z grupami dzieci i młodzieży. Nabywane umiejętności służą wspieraniu czynników chroniących przed podejmowaniem zachowań ryzykownych.

reklama

Szkolenie zrealizowane zostanie według programu II części „Szkoły dla rodziców i wychowawców”, prowadzone będzie metodami aktywnymi, by uczestnicy po jego zakończeniu posiadali praktyczne umiejętności, możliwe do wykorzystania bezpośrednio po zakończeniu szkolenia.

Tematyka szkolenia dotyczy m.in. zagadnień:
- źródła i mechanizmy rywalizacji w grupach rówieśniczych oraz między dziećmi w rodzinie,
- konflikty, sposoby ich rozwiązywania w grupach dziecięcych, młodzieżowych oraz następstwa stosowania tych sposobów,
- role, w których funkcjonują młodzi ludzie w grupach rówieśniczych, szczególnie role zwiększające prawdopodobieństwo podejmowania zachowań ryzykownych,
- poczucie własnej wartości u dzieci i młodzieży, konstruktywne i niekonstruktywne sposoby zaspokojenia potrzeby własnej wartości i pozytywnej samooceny, szczególnie w zakresie funkcjonowania w grupie, budowanie realnego poczucia własnej wartości, które zwiększa odporność na presję rówieśniczą,
- jak uczyć młodzież odkrywania korzyści płynących ze współpracy jako stylu życia,
- jak tworzyć bezpieczne środowiska w grupach dziecięcych i młodzieżowych oraz ograniczać podejmowanie przez nich zachowań ryzykownych, realizowanych w grupach rówieśniczych.

Organizatorem jest Stowarzyszenie „Przystań”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Ośrodek Wsparcia dla Osób z Problemami Uzależnień. Działanie dofinansowane jest przez Gminę Miejską w Turku.

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Nocny Turniej Piłki Siatkowej - Przyjdź,...

Nocny Turniej Piłki Siatkowej - Przyjdź, Licytuj,...

z wczoraj
Wielkanocne warsztaty w muzeum

Wielkanocne warsztaty w muzeum

16 kw.
Prawda czy fałsz? - warsztaty w Miejskiej...

Prawda czy fałsz? - warsztaty w Miejskiej Bibliotece...

2 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama