czwartek 29 lipca 2021

Marty, Konstantego, Olafa

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Festynem zdrowej żywności podsumowali projekt

Festynem zdrowej żywności podsumowali projekt
 

Od września tego roku w Zespole Szkół Technicznych w Turku realizowano projekt pod hasłem „Profilaktyka otyłości w zakresie diety i aktywności fizycznej”. Dzięki niemu uczniowie klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej nie tylko zyskali przydatną wiedzę, ale także ukształtowali w sobie prozdrowotne zachowania żywieniowe. Wczoraj, 8 grudnia podsumowano ten projekt i podziękowano wszystkim zaangażowanym w jego realizację.

W ramach projektu odbywały się m.in. warsztaty zdrowego przygotowywania potraw i napojów, rozmaite zajęcia sportowe, wycieczki promujące zdrowy styl życia, a także indywidualne, bezpłatne spotkania z dietetykiem oraz spotkania z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku.

reklama

Podczas spotkania młodzież mogła jeszcze raz wysłuchać o przyczynach otyłości o których mówiła dr inż. Paulina Nowaczyk z Zakładu Dietetyki Katedry Higieny Żywienia Człowieka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a następnie dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Turku Alfred Rajczyk opowiedział wszystkim o projekcie informacyjno-edukacyjnym pod hasłem „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy”, którego celem jest poprawa stanu zdrowia populacji dzieci i młodzieży w Polsce, a bezpośrednio wpłynąć ma na zmniejszenie liczby dzieci i młodzieży zagrożonych otyłością, nadwagą i chorobami dietozależnymi na terenie województwa wielkopolskiego.

Uczestnicy projektu otrzymali w podziękowaniu dyplomy i książki, a na zakończenie przygotowano występy artystyczne.

go

Podobne artykuły

"Stop włamaniom" - akcja profilaktyczna KPP Turek

23 lip.

"Bezpieczna woda" wspólna akcja profilaktyczna...

22 lip.
Wideo: Dzień Świadomego Korzystania z Internetu...

Wideo: Dzień Świadomego Korzystania z Internetu w ZSR

17 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama