Zbiórka dla OSP Międzylesie. Jest już 52% !!! POMAGAMY !!!

sobota 30 maja 2020

Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

reklama

Turek: Miasto dostało dofinansowanie na budownictwo socjalne

Turek: Miasto dostało dofinansowanie na budownictwo socjalne
 

Nasze miasto pozyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę mieszkań socjalnych. Projekt Turku znalazł się na 55 miejscu listy rankingowej, z dofinansowanie w wysokości ponad 758 tys. zł.

Gmina Miejska Turek we wrześniu ubiegłego roku złożyła wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego, na dofinansowanie do budowy lokali socjalnych. Łącznie o dofinansowanie z Programu „Wsparcie budownictwa socjalnego z Funduszu Dopłat”, złożonych zostało 149 wniosków z gmin z całej Polski. Wniosek Turku spełnił wszystkie wymagania i został zakwalifikowany do udzielenia finansowego wsparcia, znajdując się na 55 miejscu listy rankingowej.

reklama

Miasto Turek w swoim wniosku wystąpiło o wsparcie na budowę trzech budynków z lokalami socjalnymi przy ul. Zdrojki Lewe, w których mogłoby zamieszkać ok. 46 osób. Byłoby to 14 lokali o łącznej powierzchni 518,27 m2, w tym dziesięć o powierzchni pokoju minimum 16 m2 (dla 3 osób) i 4 lokali o powierzchni pokoju minimum 21 m2 (dla 4 osób). Każdy lokal wyposażony zostanie w oddzielną łazienkę. Miasto uzyskało już pozwolenie na budowę mieszkań.

Przewidywany koszt przedsięwzięcia wynosi ok. 2 mln zł. Zaś uzyskane przez Miasto dofinansowanie to kwota 758.302,90 zł. W niedługim czasie podpisana zostanie umowa z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Inwestycja zrealizowana zostanie w pierwszym kwartale 2018 roku.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Dom o jakim marzysz! Prawdziwy As dobrze...

Dom o jakim marzysz! Prawdziwy As dobrze...

18 maj.
Kaliska Park - powstaje kolejna inwestycja...

Kaliska Park - powstaje kolejna inwestycja...

13 lt.
Listy do redakcji: Gdzie są te obiecane...

Listy do redakcji: Gdzie są te obiecane mieszkania,...

10-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama