poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Niepełnosprawni z Turku na opłatku w Ślesinie

Niepełnosprawni z Turku na opłatku w Ślesinie
 

 W dniach 14-15 stycznia odbył się opłatek Integracyjnej Grupy "Caritas". Na zaproszenie Diecezjalnego Duszpasterza Osób Chorych i Niepełnosprawnych ks. Pawła Zalewskiego do Ślesina pojechała także ponad dwudziestoosobowa grupa wolontariuszy i osób niepełnosprawnych z Turku i okolic.

Na wieczerzy wigilijnej obecni byli dyrektor Gimnazjum im M. Kopernika i Burmistrz Ślesina, którzy wszystkim wolontariuszom i niepełnosprawnym życzyli wytrwalości i dobra na Nowy Rok.

reklama

Po uroczystej kolacji klerycy zorganizowali tzw. Ślesińskie Muzogranie. Wcześniej na FB utworzona została informacja, że każdy kto chce może zabrać ze sobą instrument, na którym lubi grać. Okazała się to bardzo fajna inicjatywa, odliczyły się takie instrumenty jak: akordeon, dwie gitary (jedna moja), organki, perkusja, mnóstwo perkusjonaliów itp.

Nie można zapomnieć o instrumencie, który zawsze mamy przy sobie czyli nasz głos i całe ciało. Koncert był przedni. Śpiewaliśmy kolędy i inne pieśni sławiące Boga. Największą nagrodą była radość dla naszych podopiecznych.

Po koncercie była dyskoteka a w niedzielę uroczysta Msza Święta celebrowana w Ślesińskim Kościele. Bardzo dziękujemy władzom miasta i powiatu za pomoc w organizacji dowozu.

reklama

Dariusz Jasak
Wolontariusz Integracyjnej Grupy Caritas

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Odpowiedź na list Dariusza...

Listy do redakcji: Odpowiedź na list Dariusza Jasaka

22 lt.
Listy do redakcji: I bez Was Prezydent Andrzej...

Listy do redakcji: I bez Was Prezydent Andrzej Duda...

21 lt.
Eucharystia Młodych z wyjątkowym koncertem już...

Eucharystia Młodych z wyjątkowym koncertem już w...

20 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama