środa 28 luty 2024

Ludomira, Makarego, Wiliany

reklama

Nagrania, kłamstwa i przeprosiny. Temat podnośnika wraca na wtorkowej sesji rady miasta

Nagrania, kłamstwa i przeprosiny. Temat podnośnika wraca na wtorkowej sesji rady miasta - fot.: UM Turek
fot.: UM Turek 

Po kilkudniowej przerwie wracamy do tematu strażackiego podnośnika. A to za sprawą wtorkowej (28 listopada) sesji rady miejskiej, na której ten temat poruszali radni, burmistrz i zaproszony gość – prezes OSP Turek, Zbigniew Rogodziński.

Ponad dwa tysiące podpisów udało się zebrać w czasie akcji poparcia dla strażaków ochotników z Turku, którzy w połowie listopada rozpoczęli szeroko zakrojoną akcję pozyskania podnośnika strażackiego. – Otrzymałem dziś pismo od komendanta PSP, że na chwilę obecną podnośnik jest w pododdziale bojowym tutejszej jednostki ratowniczo-gaśniczej i dopiero jak zostanie uznany za zbędny w strukturach PSP zostanie podjęta decyzja o ewentualnym przekazaniu go do jednostki OSP. Ochotnicza Straż Pożarna w Turku będzie nadal czyniła starania w celu pozyskania tego podnośnika – zapewniał Rogodziński. – Jeżeli nie odezwalibyśmy się w tej chwili, która nastąpiła wtedy, to ten podnośnik z tego co wiemy już miałby znajdować się na terenie gminy Władysławów. Miał być przekazany w zeszłym albo w tym tygodniu. Nasze działania zatrzymały ta decyzję – podkreślał prezes odpowiadając na pytania radnego Grzegorza Wojtczaka.

reklama

Dołożył czy nie?

Dlaczego burmistrz nie dołożył się do nowego podnośnika? – takie pytanie zadawał w niedzielę, 19 listopada, pod kościołem św. Barbary w Turku, radny Dariusz Jasak. Według jego słów, upublicznionych w ubiegłym tygodniu za pośrednictwem mediów, burmistrz miasta Turku jest jedynym przedstawicielem lokalnego samorządu, który nie dołożył się do zakupu nowego sprzętu. Te słowa zafrapowały radną Ewę Groncik. – Chciałabym dopytać na jakiej podstawie twierdził pan, że na ten podnośnik burmistrz i miasto nie dali ani złotówki – dopytywała w czasie wtorkowych obrad radnego Jasaka.

Rzeczywiście, jeśli chodzi o ten nowy podnośnik to chciałbym przeprosić pana burmistrza. Nowy podnośnik został kupiony z pieniędzy rządowych i nie dokładał się do niego żaden samorząd – stwierdził Jasak odnosząc się do zarzutów, które postawił w czasie swoich nagrań pod kościołem. – Takie przeprosiny mnie nie satysfakcjonują – stwierdził burmistrz Romuald Antosik, wręczając pismo radnemu i żądając jego publikacji za pośrednictwem mediów. – Tą sesję ogląda kilka, kilkanaście osób, pana nagranie udostępnione za pośrednictwem mediów dotarło do kilku tysięcy. Pan skłamał dwa razy – razy, raz że ja nie dałem, dwa że dali inni wójtowie.

- Jeżeli my jako radni dajemy taki przykład, to się zastanówmy co robią ludzie, patrząc na nas. Radny, osoba publicznego zaufania, puszcza takie filmiki z kłamstwem, bo to nie pierwszy raz. To jest żenujące, to nie przystoi radnemu miejskiemu – podsumowała przewodnicząca rady, Mariola Kadrzyńska-Siwek

Zdaniem burmistrza w całej tej sytuacji wokół podnośnika, jest też coś z czego możemy być dumni. – Mieszkańcy Turku potrafili się zjednoczyć jeżeli chodzi o bezpieczeństwo (…), nie patrzyli czy podnośnik jest zielony, żółty czy różowy, chcieli tylko aby ich bezpieczeństwo było zachowane, zrozumieli potrzebę posiadania tej drabiny. Radni zbierali podpisy i jako mieszkańcy, i jako radni. I chciałbym, żeby takie inicjatywy były wspierane, a nie torpedowane – stwierdził.

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

reklama
Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Nagrania, kłamstwa i przeprosiny. Temat podnośnika wraca na wtorkowej sesji rady miasta - fot.: archiwum Turek.net.pl
Podobne artykuły
Najsłynniejszy podnośnik w Polsce w akcji!...

Najsłynniejszy podnośnik w Polsce w akcji! OSP Władysławów na...

26 lt.
Mamy plan na ferie! Budujemy z LEGO!

Mamy plan na ferie! Budujemy z LEGO!

7 lt.
Posprzątaj i pozbądź się swoich...

Posprzątaj i pozbądź się swoich elektrośmieci! Druhowie z OSP Turek...

25 st.
Rocznica wyzwolenia miasta. 79 lat temu...

Rocznica wyzwolenia miasta. 79 lat temu zakończyła się okupacja...

22 st.
Podsumowanie rocznej działalności Związku...

Podsumowanie rocznej działalności Związku Oddziału Miejskiego OSP RP...

15 st.

"Trzy Billboardy w Turku, Wielkopolska", czyli kampania wyborcza czas start

13 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama
reklama