wtorek 22 września 2020

Maury, Milany, Tomasza

reklama

Noc z filmem w Gimnazjum nr 1

Noc z filmem w Gimnazjum nr 1
 

Współczesna młodzież, wychowana w kulturze obrazu, uwielbia film, który jest dla niej najbliższym sposobem opisywania rzeczywistości.

6 lutego, podczas ferii, w godzinach nocnych w Gimnazjum nr 1 miała miejsce niecodzienna impreza, podczas której, jak mówi nazwa, chętni uczniowie naszej szkoły oglądali filmy przeznaczone dla widza w każdym wieku. Po projekcji entuzjaści kina dyskutowali na temat problematyki podejmowanej w utworach i wartości ważnych w życiu człowieka. Uczestnicy spotkania z filmem próbowali zrecenzować obejrzane dzieła, m. in. „Miasto 44”.

reklama

Filmowe lekcje połączyły przyjemne z pożytecznym, bo oprócz uczty duchowej, w sportowym stroju i okryty śpiworem, każdy uczestnik mógł poczuć się jak na biwaku, który jest czasem odpoczynku. Nocnym rozmowom zrelaksowanych gimnazjalistów nie było końca, bo jak tu spać, gdy tyle emocji naraz? Nazajutrz, niewyspani, ale w dobrych humorach i pełni wrażeń po nieprzespanej nocy, entuzjaści kina niechętnie opuścili mury swojej szkoły i udali się do domu, aby wreszcie znaleźć się w objęciach Morfeusza.

Przedsięwzięcie było oryginalnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu z rówieśnikami i okazją do integracji międzyklasowej, a także sposobem na rozwijanie zainteresowań filmem. Całonocną opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele naszej szkoły: Ewa Kordzińska, Olga Stawicka-Chmiela i Tomasz Andrzejewski.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Czy czas rozliczyć polski...

Listy do redakcji: Czy czas rozliczyć polski Kościół?

24 maj.
Wideo: Zakończono prace nad dokumentem...

Wideo: Zakończono prace nad dokumentem...

20-11-2019
Powstaje dokument fabularyzowany o Józefie...

Powstaje dokument fabularyzowany o Józefie...

08-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama