piątek 21 luty 2020

Eleonory, Lenki, Kiejstuta

reklama

Trwają prace nad koncepcją rewitalizacji Turku

Trwają prace nad koncepcją rewitalizacji Turku - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Wczoraj w świetlicy szkolnej w Gimnazjum nr 2 w Turku odbyło się kolejne spotkanie warsztatowe z mieszkańcami Turku związane z pracami nad Programem Rewitalizacji dla Gminy Miejskiej Turek na lata 2016-2023.

Podczas wczorajszego spotkania obecni na spotkaniu warsztatowym mieszkańcy miasta dowiedzieli się, że w Turku zostało wydzielonych 7 obszarów wymagających rewitalizacji. Stanowi to 14% powierzchni miasta, na której mieszka prawie 27% populacji Turku. Po części teoretycznej obecni na spotkaniu podzielili się na podgrupy tematyczne, które określały atuty, zagrodzenia i przyczyny zjawisk społecznych, technicznych i gospodarczych na terenach wymagających rewitalizacji.

reklama

Dlaczego potrzebny jest nowy program rewitalizacji?

W roku 2012 w Miejskim Domu Kultury odbył się cykl spotkań, w którym mieszkańcy Turku współpracowali na rzecz opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2011-2020. Dokument został zatwierdzony przez Radę Miejską. Skąd teraz potrzeba utworzenia kolejnego LPR-u?

- Gmina Miejska Turek w 2011 roku przystąpiła do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji na zupełnie innych przepisach i zasadach. Gmina wtedy właściwie nie mogła skorzystać z tego, że ma ten dokument – tłumaczyła wczoraj na spotkaniu Agnieszka Dłoniak, Kierownik Wydziału Strategii i Rozwoju, informując, że dokument z 2012 roku dedykowany był prywatnym przedsiębiorcom, którzy mogli sięgać po pieniądze z programu JESSICA.

- W Turku z tego projektu skorzystali pan Bakalarz i państwo Sawiccy. Żeby ubiegać się o te pieniądze musieli dysponować Lokalnym Programem Rewitalizacji. My go opracowaliśmy, ale program ten jest aktualny do 2020 r. - poinformowała Agnieszka Dłoniak wyjaśniając, że dokument stworzony w 2011 roku nie przystaje do aktualnych wytycznych, a aktualizacja tego dokumentu praktycznie wiąże się z tworzeniem go od samego początku. Dokument, który jest obecnie opracowywany obejmuje teren większy, niż centralne połacie Turku i ma posłużyć zarówno samorządom, jak i osobom prywatnym w pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

reklama

Mieszkańcy, którzy są zainteresowani tematem rewitalizacji, a nie mogą uczestniczyć w spotkaniach warsztatowych mają możliwość bieżącego monitorowania prac nad dokumentem na stronie www.rewitalizacjaturku.pl

md

Podobne artykuły

Warsztaty kulinarne z Patrykiem Dziamskim w ZST

Warsztaty kulinarne z Patrykiem Dziamskim w ZST

13 lt.
Warsztaty kulinarne dla mieszkańców Brudzewa

Warsztaty kulinarne dla mieszkańców Brudzewa

10 lt.
Odnowią duży park za 19 mln. Będzie także...

Odnowią duży park za 19 mln. Będzie także amfiteatr!

24 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama