środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Zajęcia z projektowania odzieży na wydziałach Politechniki Łódzkiej

Zajęcia z projektowania odzieży na wydziałach Politechniki Łódzkiej
 

W minionym tygodniu uczennice klasy II kierunku technik technologii odzieży uczestniczyły w niecodziennych lekcjach przeprowadzonych na wydziałach Politechniki Łódzkiej. Dzięki gościnności uczelni adeptki odzieżownictwa mogły poszerzyć swoją wiedzę i rozwijać umiejętności, uczestnicząc w warsztatach praktycznych z zastosowaniem innowacyjnych programów komputerowych: ASSYST (dot. budowania fantomu 3D, modelowania desenia tkaniny, symulacji 3D ubiorów na sylwetce fantomu, korzystając z bazy ubiorów) oraz Lectra (praca w module Modaris oraz pokazu  skanera).

Możliwości i zastosowanie wymienionych programów przedstawiły  dr inż. Magdalena Owczarek oraz dr hab. inż. Małgorzata Matusiak - opiekunka Studenckiego Koła Naukowego Odzieżownictwa. Członków ww. koła gościliśmy w naszej szkole w roku ubiegłym podczas Powiatowego Pikniku Innowacji i Techniki. Fotoreportaż z tego wydarzenia znajduje się w Instytucie Architektury Tekstyliów PŁ.

Zajęcia z projektowania oraz architektury i konstrukcji ubioru stały się okazją do doskonalenia umiejętności oraz kreatywnej pracy. Warto nadmienić, że tego typu lekcje odbywać się będą cyklicznie, a uczniowie klas odzieżowych ( technik technologii odzieży oraz technik przemysłu mody) już wdrażają swoje pomysły , przygotowując się do konkursu ogólnopolskiego organizowanego przez Politechnikę Łódzką - TEXTIL 2017.

materiał nadesłany

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Podobne artykuły

Kamizelka zimowa męska - sposób na wygodną i...

Kamizelka zimowa męska - sposób na wygodną i modną...

10 sierp.
Trzymamy dobry kurs. Znamy wyniki matur 2022

Trzymamy dobry kurs. Znamy wyniki matur 2022

5 lip.
Koszula męska w spodniach, czy na wierzchu? ?...

Koszula męska w spodniach, czy na wierzchu? ?...

28 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama