poniedziałek 28 września 2020

Libuszy, Wacławy, Wacława

reklama

X Turniej Szkół "Komunikacja interpersonalna"

X Turniej Szkół
 

W poniedziałek 10 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbył się - po raz dziesiąty - Turniej Szkół, sprawdzający wiedzę uczniów z zakresu podstaw przedsiębiorczości. Tym razem nacisk położono głównie na kwestię komunikacji interpersonalnej. Największą wiedzą wykazali się: Damian Trzmielewski, Nikola Łukasik, Karolina Rosiak, Natalia Biniek, Weronika Biadasiewicz, Paulina Serbin i Weronika Mielcarek.

Przed uczniami gimnazjów i szkół średnich, którzy zjawili się w auli ZST, postawiono szereg zadań. Część osób udała się do innych sal, by tam zmierzyć się z testami wiedzy. Osoby, które pozostały w auli, wysłuchały kilku interesujący prelekcji. Były one poświęcone takim zagadnieniom, jak np. role grupowe, asertywność i jej modele, komplementy i radzenie sobie z ich odpowiednim przyjmowaniem. Młodzi ludzie obejrzeli też krótkie filmy, w których objaśniono, czym jest sztuka perswazji. Pokazano także, jak dużą rolę w procesie komunikacji odgrywają nasze gesty.

Nie zapomniano także o części artystycznej spotkania. Nastolatkowie wysłuchali dwóch piosenek, obejrzeli także humorystyczną scenkę, prezentującą z przymrużeniem oka zadania dobrej księgowej.

Nieco później przyszedł czas na quiz. Czym są role osiągalne? Jakie cechy posiada osoba przedsiębiorcza? Jaki charakter mogą mieć role społeczne? Czym są zachowania manipulacyjne? Czym jest konformizm? Między innymi z takimi pytaniami musieli poradzić sobie śmiałkowie, którzy zdecydowali się wziąć udział w wiedzowych zmaganiach.

reklama

Gdy testy zostały ocenione, a w quizie padły wszystkie pytanie, dowiedzieliśmy się, którzy uczniowie zostali laureatami X Turnieju Szkół „Komunikacja interpersonalna”:

kategoria Quiz
I miejsce  - Łukasik Nikola – ZST Turek
II miejsce - Osiewicz   Kinga  -  ZSR CKP Kaczki Średnie
III miejsce – Grabowska Justyna -   ZSR CKP Kaczki Średnie

kategoria TEST
I miejsce - Trzmielewski Damian – ZST Turek
II miejsce – Błaszczyk Kinga -   ZST Turek
III miejsce – Grabowska Justyna -   ZSR CKP Kaczki Średnie

język obcy w przedsiębiorstwie

Technikum

I miejsce - Rosiak Karolina i Biniek Natalia - ZSR CKP Kaczki Średnie
II miejsce - Łukasik Nikola i Głodna Agata - ZST Turek
III miejsce – Antoniak Mateusz i Kaźmierczak Jakub - ZST Turek

Zasadnicza Szkoła Zawodowa
I miejsce - Biadasiewicz Weronika, Serbin Paulina, Mielcarek Weronika
II miejsce - Karina Wolska, Klaudia Sikora
III miejsce - Gajor Andżelika, Warych Renata

Finaliści X Turnieju Szkół, zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych, nagrodzeni zostali upominkami, których sponsorami byli: Starostwo Powiatowe w Turku, Elektrokabel Karolak i synowie, SUN GARDEN POLSKA Sp. z.o.o sp.k, Miranda Spółka z o.o, firma Trans Centrum Spedycja Sp. z o.o. Dominik Przygoński, Profim Turek, DREWTUR L.T.M. Greber Słodków, Andrzej Jarek Echo Turku, Joński Travel oraz Turecka Izba Gospodarcza.

Jak wskazują Organizatorzy, celem turnieju było: kształtowanie i rozwijanie postaw przedsiębiorczych uczniów, wyzwolenie aktywności młodego pokolenia w realizacji swych aspiracji w ramach aktywności zawodowej, budzenie i rozwijanie zainteresowań przedsiębiorczych, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia wiedzy z zakresu swojego zawodu w języku obcym i wykorzystanie jej w praktyce, a także rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, twórczego myślenia oraz rywalizacji.

AW

Podobne artykuły

W ZST oddali krew. Wsparli koleżankę i kolegę

W ZST oddali krew. Wsparli koleżankę i kolegę

17 wrz.
Znamy wyniki matur 2020 w powiecie tureckim....

Znamy wyniki matur 2020 w powiecie tureckim....

11 sierp.
Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama