sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gimnazjaliści z Jedynki na wycieczce w Austrii

Gimnazjaliści z Jedynki na wycieczce w Austrii
 

Uczniowie klas drugich i trzecich Gimnazjum nr 1 w maju uczestniczyli w wycieczce do Republiki Czeskiej i Austrii. W Czechach odwiedzili stare miasto Ołomuńca z jego renesansową i barokową architekturą oraz piękną stolicę Moraw - Brno, gdzie starego ratusza miejskiego strzeże dwumetrowy smok.

Wielką atrakcją był również pełen elegancji Wiedeń - stolica Austrii. Mieli okazję podziwiać pałac Schoenbrunn i jego ogrody - królestwo słynnej cesarzowej Sissi, katedrę św. Szczepana oraz Hofburg, czyli zimową rezydencję Habsburgów. Oczywiście nie mogło zabraknąć doznań w parku Prater z diabelskim młynem, karuzelą łańcuchową na wysokości 177 metrów i innymi mrożącymi krew w żyłach atrakcjami. Zobaczyli też przepaść "Macochę" w jaskini Punkevni w malowniczej krainie Moraw. Stamtąd gondolami płynęli podziemną rzeką.

reklama

Mimo, że pogoda temperaturą nie rozpieszczała uczestników wycieczki, wszystkim dopisywały iście majowe nastroje i zadowoleni wrócili do Polski.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Uczniowie ZSR poznawali tajniki branży TSL w...

Uczniowie ZSR poznawali tajniki branży TSL w Ambro...

23 czerw.
Młodzi uczniowie SP5 z wizytą w PSP Turek

Młodzi uczniowie SP5 z wizytą w PSP Turek

06-03-2020

"Niezwykły tydzień" - sprawozdanie z pobytu w...

05-03-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama