wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Udział SP 1 w XXV Jubileuszowym Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich

Udział SP 1 w XXV Jubileuszowym Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich
 

W dniach 26 – 28 maja odbył się XXV Ogólnopolski Jubileuszowy Zlot Szkół Sienkiewiczowskich Puławy - Wola Okrzejska.

Ogólnopolskie Zloty Szkół Sienkiewiczowskich to spotkania przedstawicieli szkół noszących imię polskiego Noblisty. Celem tych spotkań jest nawiązanie bliższych kontaktów i współpracy między szkołami noszącymi imię autora "Trylogii", poznanie miejsc związanych z życiem i twórczością patrona szkół, prezentacja dorobku pisarza.

reklama

Młodzi ludzie przygotowują prace na konkursy, prezentują przedstawienia teatralne, a spotkania integrują i nauczycieli, i uczniów. Odbywają się one od 1993 roku. Zainicjował je - zmarły w ubiegłym roku twórca i wieloletni dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej - Antoni Cybulski. Był największym entuzjastą Sienkiewicza, poświęcił mu całe zawodowe życie. Za swoją działalność otrzymał wiele wyróżnień, ale najbardziej sobie cenił Order Uśmiechu, nagrodę przyznaną przez dzieci w 2006 r.

Szkołę Podstawową nr 1 w Turku reprezentowały uczennice: Michalina Rosiak, Zuzanna Skiba i Kornelia Pisula pod opieką dyr. Elżbiety Pokojowej i Ewy Pawlak. Gośćmi honorowymi zlotu byli: wnuk pisarza – Juliusz Sienkiewicz i Anna Dziewanowska – prawnuczka. Niezwykłą atrakcją dla wszystkich było spotkanie z aktorką Magdaleną Zawadzką i reżyserem "Trylogii" Jerzym Hoffmanem.

Uczestnicy zwiedzili miejsca związane z Henrykiem Sienkiewiczem: Muzeum w Woli Okrzejskiej, Kopiec Sienkiewicza, kościół - miejsce chrztu Noblisty, pomnik "Matka i Syn" na cmentarzu w Okrzei. Zlotowicze odwiedzili także Kazimierz Dolny i Osadę Pałacową w Puławach. Mieli okazję również uczestniczyć w zajęciach integracyjnych, warsztatach artystycznych, pokazach Bractwa Rycerskiego, dyskotece i zabawach przy ognisku.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wakacyjne remonty w podstawówkach i przedszkolach

Wakacyjne remonty w podstawówkach i przedszkolach

22 lip.
Liwia Olejnik - laureatką Wojewódzkiego...

Liwia Olejnik - laureatką Wojewódzkiego Konkursu...

22 czerw.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku od września...

Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku od września dołączy...

22 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama