piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Uczniowie ZST odwiedzili jednostkę wojskową w Leźnicy Wielkiej

Uczniowie ZST odwiedzili jednostkę wojskową w Leźnicy Wielkiej
 

W dniu 19 maja 2017 r. uczniowie klas: pierwszej, drugiej i trzeciej technikum teleinformatycznego Zespołu Szkół Technicznych w Turku uczestniczyli w wycieczce do jednostki wojskowej w  Leźnicy Wielkiej. Baza wojskowa w Leźnicy Wielkiej to siedziba I Dywizjonu Lotniczego oraz I Batalionu Kawalerii Powietrznej, które wchodzą w skład 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. 

W czasie pobytu na terenie koszar uczniowie mogli zobaczyć m.in. nowo wybudowany port lotniczy, zasiąść za sterami śmigłowca MI-17, obejrzeć sprzęt, uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy, którzy uczestniczyli m.in. w misjach w Afganistanie. 
W programie wycieczki znalazły się także pokazy dynamiczne wyszkolenia żołnierzy batalionu: pokaz desantowania ze śmigłowca na budynek, pokazy skoków spadochronowych, pokazy walki wręcz, pokaz wybranych elementów taktyki pola walki oraz pokazy lotów śmigłowca MI-17.

reklama

Niesamowitym przeżyciem dla uczniów była wizyta  w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno - Spadochronowego, w którym funkcjonuje - pierwszy w Polsce oraz jeden z najnowocześniejszych w Europie - wojskowy symulator skoków spadochronowych do nauki płaskiego spadania. Tunel aerodynamiczny odzwierciedla warunki wykonywania skoków spadochronowych z wolnym otwarciem. Symulator umożliwia bezpieczne wykonywanie treningu w umundurowaniu używanym w warunkach bojowych.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.
Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

5 czerw.
Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 000...

Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 000 złotych...

27 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama