czwartek 19 lipca 2018

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

"Poetycka Przystań" wystartowała w turkowskim muzeum

foto: A. Pacyna 

Dzisiaj o 11.00 w Muzeum Miasta Turku, aktorzy i wokaliści amatorzy odbyli swoje pierwsze spotkanie w ramach projektu „Poetycka Przystań”. Młodzi artyści będą zgłębiać teksty kultowego Kabaretu Starszych Panów. Warsztaty, które potrwają do 3 sierpnia, prowadzi aktorka kaliskiego Teatru im. W. Bogusławskiego, Bożena Remelska-Grzybowska.

Korzystając z okazji zapytaliśmy kaliską aktorkę o to, jak będą przebiegały zajęcia. - Skupimy się głównie na rozmowie oraz na interpretacji piosenek Kabaretu Starszych Panów. Będziemy dyskutować o wrażliwości na piękno, poszerzaniu naszej wyobraźni o świecie oraz o drugim człowieku i uczuciach – zdradziła nam Bożena Remelska- Grzybowska.

reklama

Aktorka przyznała również, że 6 dziewczyn, które chcą zmierzyć się z polską piosenką to tłum, ale też sukces w czasach, w których dominują cyfrowe rozrywki.

- Wraz z Olą w warsztatach z panią Remelską brałyśmy udział rok temu. Podoba nam się przemiła atmosfera, która panuje na zajęciach. Poza tym podobają mi się bardzo piosenki Kabaretu Starszych Panów – wyznaje znana ze sceny w Przystani Weronika Dębińska.

Dziewczyny, które pół roku temu pracowały z kaliską aktorką przyznają, że spotkania znacznie wzbogacają ich warsztat. - Warsztaty dużo nam dały pod względem interpretacji tekstu. Ja na przykład pewną piosenkę chciałam zaśpiewać jako osoba zdołowana, a okazało się, że można podejść do tego zupełnie inaczej, z uśmiechem na ustach! - wyznają uczestniczki warsztatów.

reklama

Pozostaje nam pogratulować uczestnikom zajęć zapału do pracy i życzyć powodzenia w finalnym występie, który odbędzie się pod koniec roku w Przystani. Dziennikarze Przystani jeszcze zajrzą na te warsztaty. Drodzy czytelnicy, śledźcie nas!

Projekt „Poetycka Przystań” współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Turku, Samorządu Województwa Wielkopolskiego i realizowany jest we współpracy z Muzeum Miasta Turku.

Tomasz Wincenciak, Dziennikarz Przystani
foto: Agata Pacyna

Podobne artykuły

"Przystań" nagrodzona Turkowskim Laurem Kultury. 15...

2 lip.
Sztuka o sztuce. Wyjątkowy spektakl na 15-lecie...

Sztuka o sztuce. Wyjątkowy spektakl na 15-lecie...

30 czerw.

"Królewna Śnieżka" na Powitanie Lata w Przystani

17 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama