czwartek 20 czerwca 2024

Bogny, Rafaeli, Rafała

reklama

Turek: Rusza program mieszkań czynszowych

Turek: Rusza program mieszkań czynszowych - foto: freeimages.com / Michal Zacharzewski
foto: freeimages.com / Michal Zacharzewski  

Wiosną Rada Miejska Turku przekazała grunty na os. Wyzwolenia, na których powstaną 2 bloki z mieszkaniami czynszowymi. W tym tygodniu Urząd Miejski ogłosił nabór dla osób, które chciałyby zamieszkać miejskich lokalach.

Urząd Miejski w Turku na swojej stronie informuje o możliwości wynajęcia lokali mieszkalnych w planowanych do budowy blokach na Osiedlu Wyzwolenia w Turku. Do wynajęcia będą mieszkania o różnej powierzchni użytkowej, wyposażone we wszystkie urządzania techniczne, takie jak: wodociąg, kanalizacja, instalacja elektryczna, centralne ogrzewanie, wc, łazienka.

reklama

Planowana jest budowa dwóch bloków mieszkalnych, po 22 mieszkania w każdym, w tym po 2 lokale dla osób niepełnosprawnych: 12 mieszkań dwupokojowych z aneksem kuchennym o powierzchni 35,98 m², 12 mieszkań dwupokojowych o powierzchni 42,01 m², 16 mieszkań trzypokojowych o powierzchni 54,99 m², 2 mieszkania trzypokojowe o powierzchni 66,98 m², 2 mieszkania trzypokojowe o powierzchni 67,23 m².

Dla każdego mieszkania zapewnione będzie jedno miejsce parkingowe bezpośrednio przy budynku, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Ponadto obok wybudowany zostanie plac zabaw oraz ustawione ławki. Mieszkania oddane zostaną najemcom w standardzie „pod klucz”.

Oferta mieszkań miejskich jest skierowana przede wszystkim do osób wychowujących dzieci. Według burmistrza Romualda Antosika nowe mieszkania będą odpowiednie dla osób o średnich dochodach, które pozwalają na regularne opłacanie czynszu, lecz są zbyt niskie na zakup własnego mieszkania lub uzyskanie kredytu. Szczegóły oferty oraz kryteria znajdują się na stronie www.miastoturek.pl

md

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Miasto rozpoczyna przyjmowanie wniosków na...

Miasto rozpoczyna przyjmowanie wniosków na przydział mieszkań w...

16 maj.
Miasto ogłasza kolejne konsultacje społeczne...

Miasto ogłasza kolejne konsultacje społeczne w sprawie najmu mieszkań...

18 mrz.
Kaliska Park - funkcjonalność i styl w...

Kaliska Park - funkcjonalność i styl w zielonym otoczeniu

14 mrz.
Powstają bloki z mieszkaniami komunalnymi

Powstają bloki z mieszkaniami komunalnymi

24-09-2023
Trwa budowa bloków komunalnych na os. Wyzwolenia

Trwa budowa bloków komunalnych na os. Wyzwolenia

08-07-2023
Kaliska Park - funkcjonalności i styl w...

Kaliska Park - funkcjonalności i styl w zielonym otoczeniu

23-03-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama