sobota 25 stycznia 2020

Miłosza, Pawła, Tatiany

reklama

Przekaż książki dla małych pacjentów

Przekaż książki dla małych pacjentów
 

W dniach od 23 do 28 października na terenie całej Wielkopolski odbędzie się społeczna zbiórka książek dla oddziałów dziecięcych funkcjonujących w szpitalach. Do akcji włączyła się także Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, która zebrane książki postanowiła przekazać oddziałowi dziecięcemu działającym przy Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Turku. Organizatorem wydarzenia jest Okręg Wielkopolski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, który w ten niecodzienny sposób postanowił upamiętnić 100 lat działalności stowarzyszenia.

Pobyt dziecka w szpitalu z pewnością nie należy do przyjemności. Świetnym pomysłem na to, aby odwrócić uwagę od choroby jest książka. Kontakt z literaturą, szczególnie tą ozdobioną w piękne ilustracje może okazać się doskonałą terapią dla małych pacjentów. Stąd też pomysł Okręgu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na społeczną zbiórkę książek dla oddziałów dziecięcych funkcjonujących przy wielkopolskich szpitalach.

reklama

W naszym mieście zbiórkę prowadzić będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Turku. Książki zbierać będą turkowscy bibliotekarze w poniedziałek 23 października w godzinach od 11.00 do 14.00, którzy czekać będą na Państwa na specjalnie przygotowanym stoisku usytuowanym na Placu Wojska Polskiego (Rynek Miejski). Dary przekazać będzie można także od 23 do 28 października do siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku (ul. Dworcowa 5) w godzinach jej pracy. Jednym wymogiem jest to, aby książki były nowe i nieuszkodzone.

Materiał prasowy MBP w Turku

Przekaż książki dla małych pacjentów

Podobne artykuły

Rusza kolejna edycja BKF-u. Na początek...

Rusza kolejna edycja BKF-u. Na początek "Piłsudski"

z wczoraj
Warsztaty z poezją w tle w MBP

Warsztaty z poezją w tle w MBP

07-12-2019
Ze smartfonem w ręku szukali Pietrzaka.

Ze smartfonem w ręku szukali Pietrzaka.

03-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama