sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Turek z Nagrodą Inteligentnego Rozwoju

Turek z Nagrodą Inteligentnego Rozwoju
 

Podczas trwającego od 23 do 24 października II Forum Inteligentnego Rozwoju w Rzeszowie, Miasto Turek zostało wyróżnione Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2017, w kategorii „Samorząd Przyjazny Inwestorowi”.

Forum Inteligentnego Rozwoju w Rzeszowie to cykl spotkań i debat biznesu, samorządu i nauki. Wydarzenie skupiało liderów rozwoju i inwestycji, którzy nadają kierunek polskiej gospodarce innowacyjnej.

reklama

Nasze Miasto wzięło udział zarówno w forum, jak i w wydarzeniu towarzyszącym, jakim były targi. Oferta inwestycyjna Turku była prezentowana podczas targów nowych technologii w zakresie krajowych inteligentnych specjalizacji i terenów inwestycyjnych pod innowacyjny biznes.

Ważnym wydarzeniem było przyznanie nagród. Gmina Miejska Turek została laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii „Samorząd Przyjazny Inwestorowi”, za zwiększanie atrakcyjności inwestycyjnej Miasta oraz za znaczną poprawę jakości życia mieszkańców. Wśród nagrodzonych znalazło się kilka samorządów i przedsiębiorstw, oraz wicepremier Mateusz Morawiecki.

Na zaproszenie organizatorów Burmistrz Romuald Antosik wziął udział w panelach dyskusyjnych, podczas których wspólnie z zaproszonymi starostami, przedstawicielami urzędu marszałkowskiego oraz posłem Andrzejem Maciejewskim - przewodniczącym Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, poruszał kwestie wyzwań samorządów w zakresie zabiegania o inwestorów.

reklama

Miasto miało również okazję zaprezentować swoją ofertę inwestycyjną podczas sesji „Samorząd przyjazny inwestorowi – prezentacje ofert inwestycyjnych”, która spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców.

Udział w wydarzeniu oraz otrzymanie Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju, co podkreślali organizatorzy, stanowi potwierdzenie, że działania Miasta Turek w sferze obsługi inwestorów są dostrzegane i doceniane na szczeblu ogólnopolskim.

Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Inteligentnego Rozwoju, PGNiG, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. 

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za...

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za 2019...

3 lip.
Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta...

Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta w...

15 czerw.
Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama