PRZEPRASZAMY - OSP Janiszew

poniedziałek 16 września 2019

Jagienki, Kamili, Korneliusza

reklama
Wzorek

Turkowianie hojniejsi niż rok temu. Kwesta na cmentarzach zakończona

Turkowianie hojniejsi niż rok temu. Kwesta na cmentarzach zakończona - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Ponad 4500 zł zebrano podczas tegorocznej zbiórki na rzecz renowacji nagrobków zasłużonych turkowian. To o 2500 zł więcej niż w roku ubiegłym!

Dziś zakończyła się trwająca 6 dni kwesta na turkowskich cmentarzach. Już po raz drugi turkowscy społecznicy ze stowarzyszenia Ziemia Turkowska oraz wolontariusze z Centrum Wolontariatu działającego przy MOPS w Turku zbierali pieniądze na renowację turkowskich nekropolii.

reklama

Celem tegorocznej zbiórki było zebranie funduszy, które będą przeznaczone na prace związane z renowacją cmentarza, uzupełnieniem ubytków, czyszczeniem płyt nagrobnych grobów, które są pozbawione opieki rodzin, a maja historyczne znaczenie dla Ziemi Turkowskiej i znajdują się na cmentarzach parafialnych w Turku oraz na cmentarzu ewangelickim.

W ubiegłym roku Ziemi Turkowskiej udało zebrać się 2008,12 zł, które przeznaczono na wykonanie nowej płyty nagrobnej na nagrobku Włodzimierza Konstantego Borzysławskiego, turkowskiego powstańca styczniowego. W tym roku zebrana kwota wyniosła 4 539,16 zł.

Organizatorem corocznej zbiórki jest stowarzyszenie Ziemia Turkowska. Członkowie stowarzyszenia serdecznie dziękują turkowskim wolontariuszom za okazaną pomoc, a turkowianom za hojność.

md

Podobne artykuły

Potrzebna jest pomoc dla czteroosobowej rodziny...

Potrzebna jest pomoc dla czteroosobowej rodziny z...

4 lip.
Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

Towarzystwo Samorządowe odcina się od własnego...

26 czerw.
Wspólnymi siłami można wiele - ponad 3 tysiące...

Wspólnymi siłami można wiele - ponad 3 tysiące...

17 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama