Koncert Charytatywny "Wszystko Uda Się" | MDK Turek | 23 września, 16:00

środa 19 września 2018

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

W mixTurze świętowano Niepodległość na rockowo

W mixTurze świętowano Niepodległość na rockowo
 

Obchody 11 listopada w Turku, to nie tylko uroczystości przy pomniku marszałka Piłsudskiego czy Biegi Niepodległości, ale też koncert. W sobotni wieczór w pubie Mixtura zagrał uniejowski Greasen i zespół Ray z Turku.

Nikt się nie spodziewał, że udział w imprezie weźmie aż tak dużo osób. A jednak. Występy obu kapel obejrzało ponad sto osób. Jak na Turek to wyjątkowo duża frekwencja, nie biorąc oczywiście pod uwagę niedawnego koncertu Sebastiana Riedla z miejscowym Big Bandem, który obejrzały tłumy. Ale to zupełnie inna ranga imprezy.

reklama

Jako pierwszy wystąpił zespół Greasen. Początki zespołu powstałego w Uniejowie w 1988 roku, z inicjatywy Marcina Jaśkiewicza i Krzysztofa Pietrzaka, pod nazwą Moc'art. Warto dodać, że pierwszy z wymienionych muzyków jest także członkiem kapeli G.D.P Squad, która kilka razy grała już w Turku, między innymi podczas Przeglądu Kapel Rockowych „Rock and Tur”, organizowanego przez Miejski Dom Kultury.

Podobną drogę jak Greasen przeszła grająca jako druga, turkowska kapela Ray. Zespół powstał w 1992 roku w składzie: Paweł „Dusza” Wszędybył - wokal, Dariusz „Palec” Polusik - gitara, Sławomir Gil - gitara, Tomasz Buda – bas i, Jarosław Gil – perkusja. Przez pierwsze pięć lat działalności turkowianie grali bardzo dużo koncertów charytatywnych, klubowych i konkursowych.

W mixTurze świętowano Niepodległość na rockowo

Podobne artykuły

Wyszyna: Agnieszka Duczmal i Amadeus na...

Wyszyna: Agnieszka Duczmal i Amadeus na 100-lecie...

16 wrz.
Turek: Sławek Uniatowski zaśpiewa w licealnej auli

Turek: Sławek Uniatowski zaśpiewa w licealnej auli

12 wrz.
Sztuka na ulicach Turku

Sztuka na ulicach Turku

9 wrz.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama